Hajnówka. Koziołek zaplątał się w ogrodzenie

i

Autor: Straż pożarna w Hajnówce Hajnówka. Koziołek zaplątał się w ogrodzenie. Z pomocą przybyli strażacy

Hajnówka. Koziołek zaplątał się w ogrodzenie, pomogli strażacy [ZDJĘCIA]

2021-04-13 13:50

Koziołek z Puszczy Białowieskiej w poszukiwaniu wrażeń zapędził się do Hajnówki (woj. podlaskie) w pobliże ludzkich siedzib. Rozochocony nieśmiałymi wciąż jeszcze promieniami wiosennego słońca hasał tak nieostrożnie, że zaplątał się w ogrodzenie wykonane ze sznurowej siatki. Pechowego zwierzaka zauważył właściciel posesji i wezwał na pomoc strażaków.

Młodego samca sarny zaplątanego w siatkę zauważył właściciel posesji. Mężczyzna bał się jednak samodzielnie oswobodzić pechowca, by go nie skrzywdzić, więc na pomoc wezwał strażaków. Na alarm odpowiedzieli zawodowcy z jednostki w Hajnówce. Przeczytaj również: Kwasówka (woj. podlaskie). Pechowy kot wpadł do studni. Potrzebna była pomoc zawodowych strażaków

Najpierw, by nieco uspokoić wystraszonego zwierzaka, przykryli go ciepłym kocem, a następnie przy pomocy nożyc do drutu, raz przy razie, wycięli siatkę oplatającą jego różki. Niebawem koziołek został oswobodzony z pułapki i cały i zdrowy pobiegł na pobliskie łąki.

Zobacz zdjęcia z akcji ratunkowej:

Strażacy informuję, że sarny stosunkowo często zapuszczają się w pobliże ludzkich siedzib i może to być niebezpieczne zarówno dla nich, jak i dla ludzi. Wystraszone zwierze może być agresywne i o podobnej sytuacji lepiej zawiadomić odpowiednie służby, niż samemu próbować nieść mu pomoc.

Polecany artykuł: Suwałki: Wnuk wyrzucił babcię z balkonu - DRASTYCZNE ZDJĘCIA z monitoringu

"Duma ochotnika" - strażacy nagrali teledysk o swojej służbie