Wichura w Białymstoku. Potężne drzewo ZMIAŻDŻYŁO samochód

i

Autor: mł. kpt. Marcin Zarzecki, KM PSP w Białymstoku Wichury mogą być bardzo niebezpieczne.

IMGW wydało ostrzeżenie 2. stopnia dla Białegostoku. Zagrożenie zdrowia i życia. Pogodowy armagedon

2022-06-10 7:58

IMGW ostrzega Białystok oraz południową część województwa podlaskiego przed wystąpieniem gwałtownych burz. Możliwy jest grad, wichury oraz ulewny deszcz. Tym razem IMGW podniosło poziom zagrożenia z 1 do 2. stopnia. Niebezpieczna pogoda ma się utrzymywać do końca dnia (piątek, 10.06.22). Na szczęście sobota i niedziela zapowiada się pogodnie.

Prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm, miejscami do 45 mm, oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad - czytamy w komunikacie IMGW. Burze mogą wystąpić w Białymstoku oraz na południu województwa podlaskiego. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 12 (10.06) do godz. 23. Alert pierwszego stopnia jest wydawany, gdy niebezpieczne zjawiska meteorologiczne mogą mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia. Ostrzeżenia drugiego stopnia oznacza, że zjawiska te mogą być zintensyfikowane i bardziej niebezpieczne. Podczas burzy najlepiej jest zostać w domu. Na szczęście sobota i niedziela zapowiada się w Białymstoku słonecznie i pogodnie.

Czytaj też: Białystok. Ojciec z synem potrąceni na pasach. Wjechał w nich pijany kierowca. "Usłyszałem huk i w tym momencie odcięło mnie"

Burza w Warszawie. Ulicami płyną rzeki
Sonda
Czy sprawdzasz na bieżąco ostrzeżenia IMGW?