Imigranci korzystają z taksówek. Policjanci z woj. podlaskiego łapią przemytników ludzi

i

Autor: Policja Podlaska/KWP Białystok Imigranci korzystają z taksówek. Policjanci z woj. podlaskiego łapią przemytników ludzi. Zdjęcie ilustracyjne.

Imigranci korzystają z taksówek. Policjanci z woj. podlaskiego łapią przemytników ludzi

2021-10-21 13:23

Podlaska policja zatrzymała kolejnych "przemytników ludzi". W samochodach zatrzymanych do kontroli kurierzy przewozili osiem osób. Zatrzymani to obywatele Niemiec, Azerbejdżanu i Polski. Kurierzy podejrzewani są o organizację innym osobom przekraczania granicy RP wbrew przepisom, grozi im za to nawet do 8 lat więzienia.

Zespół prasowy podlaskiej policji poinformował w czwartek o czterech takich przypadkach zatrzymań w Chrabołach, Haćkach, Hajnówce i Bielsku Podlaskim. Taksówką zatrzymaną w Chrabołach kierował Polak. - Przewoził dwóch mężczyzn nielegalnie przebywających w Polsce i obywatela Iranu (legalny pobyt na terenie UE), który został zatrzymany jako osoba podejrzana (kurier) - informuje podinspektor Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji. Z kolei w Haćkach zatrzymano Irakijczyka z niemieckim paszportem, który również był kurierem przewożącym dwóch mężczyzn. Jak podała policja, uciekli oni przed przyjazdem policjantów, gdy taksówkarz (jechali taksówką) zatrzymał się na poboczu drogi. Ostatecznie zatrzymali ich, przybyli na miejsce funkcjonariusze i przekazali SG. Imigrantami byli Irakijczyk i Irańczyk. Czytaj też: W czwartek ogólnopolska akcja drogówki. Zobacz, co będą sprawdzać policjanci w Białymstoku

Natomiast w Hajnówce policjanci z Gdańska, wspierający przy granicy podlaskich policjantów, zatrzymali obywatela Syrii z niemieckim paszportem, przewożącego obywatelkę Syrii, która nielegalnie przebywała na terytorium RP. W Bielsku Podlaskim policjanci zatrzymali obywatela Azerbejdżanu legalnie przebywającego w Polsce, który wiózł seatem trzech migrantów – obywateli Syrii. Wszyscy zatrzymani kurierzy podejrzewani są o organizację innym osobom przekraczania granicy RP wbrew przepisom; grozi za to nawet do 8 lat więzienia.

- Od początku roku zatrzymaliśmy 1962 osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę z Białorusi do Polski. W tym 1038 obywateli Iraku i 428 obywateli Afganistanu - powiedziała podczas czwartkowej konferencji rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. Od początku października odnotowano już 11,3 tys. prób nielegalnego przejścia na terytorium Polski z Białorusi. W tym roku było 22,9 tys. takich prób. Czytaj też: Imigranci korzystają z taksówek. Policjanci z woj. podlaskiego łapią przemytników ludzi

Usnarz Górny. Imigranci siłowo forsują granicę. Niszczą ogrodzenie
Sonda
Imigranci szturmują polską granicę. Co powinien zrobić rząd?