Impreza na Podlasiu. Ukrainiec ukradł miecz i obrażał policjantów. Teraz musi opuścić Polskę [FOTO]

2020-09-15 12:15 vera
Impreza na Podlasiu. Ukrainiec z mieczem obrażał policjantów. Teraz musi opuścić Polskę [FOTO]
Autor: Pixabay Impreza na Podlasiu. Ukrainiec z mieczem obrażał policjantów. Zdjęcie ilustracyjne

Policjanci zatrzymali Ukraińca, który ukradł miecz kolekcjonerski warty 3 tys. złotych. Mężczyzna ukrywał w jednej z miejscowości w gminie Szudziałowo. Podczas interwencji policjantów 36-latek był agresywny. Cudzoziemiec został przekazany Straży Granicznej.

Do tej nietypowej interwencji policjantów doszło w minioną niedzielę. W trakcie imprezy w jednej z miejscowości gminie Szudziałowo pijany Ukrainiec rzucił słoikiem w okno i wybił szybę. Chwili później mężczyzna chwycił wiszący na ścianie miecz kolekcjonerski warty 3 tys. złotych i uciekł. 

- Mundurowi znaleźli 36-letniego cudzoziemca w hotelu oraz odzyskali skradziony przedmiot - informuje oficer prasowy policji w Sokółce. - Mężczyzna był agresywny i ich wyzywał.

Odzyskany miecz
Autor: KPP Sokółka Odzyskany miecz

Obywatel Ukrainy trafił do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał zarzut kradzieży, znieważenia funkcjonariusza, a także stosowania gróźb w celu zmuszenia do zaniechania czynności służbowej. - Policjanci przekazali 36-latka Straży Granicznej w celu wydalenia go z terytorium Polski - dodaje oficer prasowy.

Czytaj też: Podlaskie. Młoda kobieta stała na skraju lasu

Pobili policjantów na służbie