Incydent na granicy z Białorusią. 16 cudzoziemców przeszło do Polski przez rzekę

i

Autor: Straż Graniczna/Twitter Incydent na granicy z Białorusią. 16 cudzoziemców przeszło do Polski przez rzekę

Granica z Białorusią

Incydent na granicy z Białorusią. 16 cudzoziemców przeszło przez rzekę

2022-10-03 9:23

Straż Graniczna podsumowała minioną dobę na granicy polsko-białoruskiej. W niedzielę nielegalnie do Polski próbowało przedostać się 78 cudzoziemców. Byli to m.in. obywatele Algierii i Wybrzeża Kości Słoniowej

Raport Straży Granicznej z sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. W okolicach Bobrownik (woj. podlaskie) grupa licząca 16 osób pochodzących m.in. z Turcji, Kamerunu i Konga przeszła przez granicę na polską stronę pokonując rzekę Świsłocz - w poniedziałek rano podała Straż Graniczna. Niedaleko Narewki zatrzymano dwóch kolejnych tzw. kurierów nielegalnych imigrantów - to Ukraińcy, którzy przewozili trzech Syryjczyków.

Zapora na granicy polsko-białoruskiej. Wkrótce ruszy bariera elektroniczna

W lipcu i sierpniu polska Straż Graniczna odnotowała po ok. 900 prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią. We wrześniu tych prób było blisko 1,3 tys. Październik rozpoczął się od rekordowej w ostatnich miesiącach liczby, bo w minioną sobotę SG odnotowała 120 prób w czasie jednej doby. Po zbudowaniu stalowego ogrodzenia na granicy z Białorusią, prowadzone są jeszcze prace związane z uruchomieniem tam tzw. bariery elektronicznej. - Pierwsze jej kilometry mają być uruchomione prawdopodobnie w październiku - mówiła PAP w sobotę rzecznik SG por. Anna Michalska. Pełne uruchomienie systemu złożonego m.in. z sieci detektorów i kamer wraz z Centrum Nadzoru w Białymstoku, do którego będą trafiać sygnały z urządzeń na granicy, planowane jest na koniec roku.

Zapora na granicy z Białorusią gotowa. To największa inwestycja w historii Straży Granicznej
Sonda
Jesteś za budową stałej zapory na granicy polsko-białoruskiej?