IV Test Wiedzy Historii Białegostoku. Najlepszy okazał się Przemysław Bobrowski. Wygrał 10 tys. złotych

i

Autor: Dawid Gromadzki/UM Białystok IV Test Wiedzy Historii Białegostoku. Najlepszy okazał się Przemysław Bobrowski. Wygrał 10 tys. złotych

IV Test Wiedzy Historii Białegostoku. Najlepszy okazał się Przemysław Bobrowski. Wygrał 10 tys. złotych

2019-02-19 19:00

Znamy zwycięzców IV Testu Wiedzy o Historii Białegostoku. Najlepszy okazał się Przemysław Bobrowski, do którego trafiła nagroda w wysokości 10 tys. zł. Drugie miejsce zajął Jarosław Łuszyński, a trzecie miejsce – Rafał Kazberuk.

W niedzielnym teście wiedzy, organizowanym w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Białystok, wzięło udział 100 uczestników. Musieli odpowiedzieć na 40 pytań dotyczących lat 1919-2019, o charakterze zamkniętym, zróżnicowanych pod względem stopnia trudności. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: prof. Adam Czesław Dobroński, dr hab. Artur Pasko, Jolanta Szczygieł-Rogowska i Andrzej Lechowski.

Czytaj także: Wypadek na ul. Kopernika w Białymstoku. 20-latka potrąciła na pasach pieszego

Zwycięzca testu Przemysław Bobrowski odpowiedział poprawnie na 34 z 40 pytań. Opowiadał, że z wykształcenia jest humanistą i bardzo interesuje się dziejami Białegostoku. Przyznał, że największą trudność sprawiły mu pytania ze sportu, bo się nim nie pasjonuje.

– Celem testu, który organizowaliśmy już po raz czwarty, jest propagowanie dziejów Białegostoku wśród białostoczan. Chcemy, by uczestnicy nie tylko lepiej poznali historię swojego miasta, ale by także poczuli dumę z tego, że je współtworzą – mówi zastępca prezydenta miasta Rafał Rudnicki

Główna nagroda w tegorocznym teście miała charakter pieniężny i wyniosła 10 tys. zł, laureaci kolejnych miejsc (drugiego i trzeciego) otrzymali tablety firmy Apple. Organizatorem wydarzenia było Muzeum Wojska w Białymstoku.

ZOBACZ WIDEO: Daniel M. pędzi mercedesem ponad 200 km/h