jaga-cracovia

Autor: Łukasz Stepaniuk jaga-cracovia

Jagiellonia Białystok lepsza od Cracovii, ale tylko na tablicy wyników [WIDEO]

2018-09-15 12:18

Jagiellonia Białystok pokonała w piątek (14.09) Cracovię Kraków aż 3:1. Niestety styl gry żółto-czerwonych nie zachwycał. Jagiellończycy często głupio tracili piłkę, podejmowali błędne decyzje i nie wykorzystywali stuprocentowych sytuacji. Nie zawiódł, ostatnio słabo spisujący się, Cillian Sheridan, który strzelił aż dwa gole.

Na wstępie należy zauważyć, że Jagiellonia zagrała bez kapitana, kontuzjowanego Tarasa Romanczuka. Jego miejsce z opaską na ręku zastąpił Ivan Runje. Drużyna Ireneusza Mamrota zagrała też w nietypowym dla siebie ustawieniu - z dwoma napastnikami. W pierwszej połowie było wyraźnie widać, że Roman Bezjak i Cillian Sheridan wyraźnie się nie dogadują. Zauważalne było, że po dłuższej przerwie w grze, piłkarze Jagi kreując swoje akcje ofensywne wyraźnie ignorowali Sheridana. W drugiej połowie sytuacja się zmieniła, a Irlandczyk udowodnił, że ma potencjał i potrafi wykorzystać dane mu szanse. Bramki mogli również strzelić tego wieczora Ivan Runje (10 minuta), Arvydas Novikovas (52 minuta) i Przemysław Frankowski (63 minuta)- zabrakło skuteczności

Pierwszy gol meczu padł w 44 minucie spotkania. Strzelił go uderzając głową Bartosz Kwiecień. Zawodnik grający z numerem 99 wykorzystał idealne wybicie z rzutu wolnego Guilherme Huberta Sitya i potężnym uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce pokonując Macieja Gostomskiego, bramkarza Cracovii. Po raz kolejny piłkę z siatki Gostomski wyciągał w 54 minucie. Kolejnym wybitnym dośrodkowaniem popisał się Guilherme - akcję wykończył głową Sheridan. Ostatnia bramka strzelona przez żółto-czerwonych padła w 69 minucie. Tym razem Sheridan wykorzystał podanie Novikovasa.

Pod koniec spotkania inicjatywę wyraźnie przejęli goście z Krakowa. W 74 minucie po błędzie  Mariana Kelemena padła bramka kontaktowa którą strzelił Airam Lopez Cabrera.

Cracovia mecz rozegrała pod wodzą drugiego trenera Grzegorza Kurdziela. Michał Probierz mecz oglądał z trybun, a wszystko przez karę jaką otrzymał od Komisji Ligi za swoje zachowanie podczas meczu z Piastem Gliwice.

Podczas meczu doszło też do groźnie wyglądającej kontuzji Jakuba Wójcickiego, którego  w 33 minucie zamienił powracający z rehabilitacji Łukasz Burliga

Jagiellonia Białystok po wygranym meczu powróciła na podium w tabeli piłkarskiej ekstraklasy. Obecnie jest na drugim miejscu. W zależności od wyników pozostałych meczów w ósmej kolejce trzeba zauważyć, że drużyna trzyma się mocno w czołówce piłkarskiej ekstraklasy. Kolejny mecz na wyjeździe. Tym razem żółto-czerwoni już w niedzielę o 18:00 spotkają się z Górnikiem Zabrze