Jagiellonia Białystok ma nowego piłkarza. To 29-letni serbski napastnik Stefan Scepović

i

Autor: Jagiellonia Białystok/materiały prasowe Jagiellonia Białystok ma nowego piłkarza. To 29-letni serbski napastnik Stefan Scepović

Jagiellonia Białystok ma nowego piłkarza. To 29-letni serbski napastnik Stefan Scepović

2019-01-18 9:18

To już trzecie wzmocnienie Jagiellonii Białystok w zimowym oknie transferowym. W czwartek roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata podpisał z naszym klubem 29-letni serbski napastnik Stefan Scepović.

Stefan Scepović, który ma na swoim koncie osiem występów i jednego gola w reprezentacji Serbii, przychodzi do Jagi z drużyny mistrza Węgier – MOL Vidi FC.

Mierzący 187 centymetrów wzrostu napastnik urodził się 10 stycznia 1990 roku w Belgradzie i to właśnie rozpoczynał swoją piłkarską karierę, grając kolejno dla FK Rad, Partizana oraz OFK Belgrad. W tym ostatnim klubie zdołał zadebiutować w serbskiej Superlidze, co miało miejsce 19 kwietnia 2008 roku, w wygranym spotkaniu ze Smederevo 2:1. Dla OFK rozegrał w sumie 16 spotkań, w których strzelił jednego gola, ale w międzyczasie był też wypożyczany do mniejszych klubów serbskich – Mladi Radnik i Sopot. Później grał w takich klubach jak m.in. włoska Sampdoria, Sporting Gijon, Celtic Glasgow, Getafe.

Czytaj także: Zoran Arsenić to nowy piłkarz Jagiellonii Białystok. Podpisał 3,5-letni kontrakt

Jako piłkarz węgierskiego MOL Vidi FC w czternastu spotkaniach strzelił sześć goli i dołożył do nich trzy asysty, mając swój udział w zdobycie mistrzostwa Węgier przez zespół z Szekesfehervar, w którym występował wraz ze swoim bratem – Marko. Jego relacje z trenerem Marko Nikoliciem nie były jednak najlepsze, przez co po kilku występach na początku sezonu 29-latek został odsunięty od drużyny i we wtorek rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt ze swoim pracodawcą.

Polecany artykuł:

Sheridan odchodzi z Jagiellonii

Po pozytywnym przejściu testów medycznych Stefan Scepović podpisał z Jagiellonią roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

Czytaj także: Jagiellonia Białystok ma nowego zawodnika. To Andrej Kadlec