Jagiellonia

Autor: Łukasz Stepaniuk Jagiellonia

Jagiellonia Białystok wygrała z Wisłą Płock [WIDEO]

2019-02-17 10:00

Sobotni mecz zakończył się wynikiem 1:0. Gola w ostatniej minucie spotkania strzelił Jakub Wójcicki.

Wisła Płock to drużyna, która "nie leży" Jagiellonii Białystok. Oba zespoły rozegrały 24 oficjalne spotkania. 11 razy Wisła Płock była lepsza, 10 razy wygrywała Jagiellonia Białystok, padły 3 remisy. Podczas meczu w sobotę wszystko wskazywało na to, że potyczka również zakończy się remisem. W ostatniej minucie zawodów jednak udało się żółto-czerwonym wyrwać zwycięstwo.

Gol padł po rzucie wolnym. Piłkę w stronę bramki wybił debiutujący w barwach Jagiellonii Białystok Martin Adamec. Futbolówka idealnie wylądowała na głowie Stefana Scepovicza, niestety uderzyła w poprzeczkę. Na szczęście odbita trafiła pod nogi Kuby Wójcickiego, który idealnie umieścił ją w bramce.

Jagiellonia Białystok bardzo dobrze rozpoczęła wiosenną rundę rozgrywek piłkarskiej Lotto Ekstraklasy. W poprzedniej kolejce żółto-czerwoni rozgromili Miedź Legnicę 3:0 w sobotę wygrali z Wisłą Płock 1:0.  W tabeli białostocka drużyna znajduje się na 3 miejscu i traci 7 punktów do pierwszej Lechii Gdańsk. Za tydzień Jaga wyjeżdża na mecz do Krakowa gdzie rozegra spotkanie z dowodzoną przez Michała Probierza Cracovią