Jak działa system perymetryczny na granicy z Białorusią? Straż Graniczna pokazała nagrania

i

Autor: Straż Graniczna Jak działa system perymetryczny na granicy z Białorusią? Straż Graniczna pokazała nagrania

Kamery już działają

Jak działa system perymetryczny na granicy z Białorusią? Straż Graniczna pokazała nagrania

2022-11-29 8:02

Bariera elektroniczna działa już na 37 kilometrach granicy z Białorusią. Kamery szczegółowo monitorują ruch przy stalowej zaporze chroniącej Polskę przed nielegalną migracją. - Tam, gdzie obok zapory fizycznej uruchomiono zaporę elektroniczną, nie zanotowano ani jednej skutecznej próby sforsowania granicy przez migrantów - poinformował wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.

Pierwszy odcinek bariery elektronicznej na granicy z Białorusią działa na terenie służbowej odpowiedzialności placówki Straży Granicznej w Kuźnicy. Na długości 21 kilometrów ustawionych jest ponad 300 kamer dzienno-nocnych i termowizyjnych. Kolejny uruchomiony odcinek (16 km) działa na terenie służbowej odpowiedzialności placówki Straży Granicznej w Szudziałowie oraz części placówki Straży Granicznej w Krynkach. Jest tam około 250 kamer. Sygnały z sytemu spływają do Centrum Nadzoru w Białymstoku.

Docelowo bariera elektroniczna ma zabezpieczyć około 206 kilometrów. Na cały system składać się będzie ok. 3 tysięcy kamer dzienno-nocnych i termowizyjnych, 400 km kabli detekcyjnych oraz 11 kontenerów teletechnicznych.

Maciej Wąsik: "Granica jest bezpieczna"

- Tam, gdzie obok zapory fizycznej uruchomiono zaporę elektroniczną, nie zanotowano ani jednej skutecznej próby sforsowania przez migrantów granicy polsko-białoruskiej! Granicą jest bezpieczna! - napisał w poniedziałek na Twitterze Maciej Wąsik. Budowa bariery fizycznej, która ma zapobiec przedostawaniu się nielegalnych migrantów z terenu Białorusi zakończyła się latem. Pięciometrowy płot ze stalowych przęseł zwieńczony drutem żyletkowym powstał na 186-kilometrowym odcinku granicy z Białorusią.

Sonda
Czy zapora na granicy z Białorusią spełnia swoje zadanie?
Jak działa system perymetryczny na granicy z Białorusią? Straż Graniczna pokazała nagrania

Granica polsko-białoruska. Migranci szturmują granicę. Archiwalne zdjęcia z listopada 2021 roku

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE