Jankielówka. Młody rolnik nie żyje. Patryk zginął pod traktorem

i

Autor: OSP Raczki Jankielówka. Młody rolnik nie żyje. Patryk zginął pod traktorem

Jankielówka. Młody rolnik nie żyje. Patryk zginął pod traktorem

Do tej potwornej tragedii doszło podczas prac polowych w miejscowości Jankielówka niedaleko Suwałk (woj. podlaskie). 29-letni Patryk W. (+29 l.) wyjechał ciągnikiem wyposażonym w zgrabiarkę na łąkę, by zebrać z niej siano. Poszkodowany mężczyzna został zabrany do szpitala, gdzie niestety zmarł.

Chwila nieuwagi wystarczyła i rolnik zjechał maszyną do porośniętego zielskiem rowu, traktor wywrócił się kołami do góry i przygniótł kierującego nim mężczyznę. Jako pierwsi na miejsce dotarli druhowie OSP z pobliskich Raczek, których wkrótce wsparli ich koledzy z Suwałk. Strażakom nie bez trudu udało się wydostać nieprzytomnego 29-latka na zewnątrz, podjąć reanimację i przywrócić funkcje życiowe. Poszkodowanego mężczyznę zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Choć na ciele nie miał żadnych widocznych ran, to urazy wewnętrzne okazały się na tyle poważne, że po kilku godzinach zmarł na szpitalnym łóżku.

Czytaj też: Rolnicy. Podlasie. Gienek stracił dziecko. Jego ojciec zmarł w szpitalu. Szczera rozmowa z Jastrzębiem

Według informacji KRUS, w 2020 roku doszło w Polsce do 35 wypadków śmiertelnych przy rolniczej. Według statystyki, co roku jest ich mniej. W 2019 było 57 takich wypadków, a w 2018 - 81.

Zahaczał ciągnikiem o znaki drogowe