Juchnowiec Kościelny. Nalot policji na posesję. Bimbrownia zlikwidowana, 66-latek zatrzymany [ZDJĘCIA]

2020-05-26 8:59 jch

Do akcji policji doszło na jednej z posesji w gminie Juchnowiec Kościelny (woj. podlaskie). Policjanci zabezpieczyli aparaturę do domowej produkcji alkoholu etylowego, około 2 500 litrów zacieru oraz ponad 750 litrów gotowego alkoholu. 66-latek usłyszał już zarzut.

Działo się to w miniony piątek około godz. 10. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, na prywatnej posesji w gminie Juchnowiec Kościelny, odnaleźli bimbrownię.

Czytaj też: Podlaskie. Gdzie jest 17-letnia Patrycja spod Zabłudowa? Policja prosi o pomoc

- Mundurowi zastali mężczyznę podczas nielegalnej produkcji alkoholu - informuje oficer prasowy KMP w Białymstoku. - Funkcjonariusze zabezpieczyli aparaturę służącą do produkcji alkoholu, około 2500 litrów zacieru oraz ponad 750 litrów alkoholu etylowego.

66-letni mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzut. Jak szacują policjanci, wprowadzenie na rynek nielegalnego alkoholu, naraziłoby Skarb Państwa na straty w kwocie ponad 35 tysięcy złotych.

Za wytwarzanie alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestrów grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj!

CBŚP rozdaje tysiące litrów alkoholu i paliwa na walkę z pandemią

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.