Zimowa katastrofa w Białymstoku. Miasto pod śniegiem. Prezydent: Rekordowe od 9 lat opady śniegu [WIDEO]

i

Autor: Kolizyjne Podlasie Zimowa katastrofa w Białymstoku. Miasto pod śniegiem. Prezydent: Rekordowe od 9 lat opady śniegu [WIDEO]

Zimowa katastrofa w Białymstoku. Miasto pod śniegiem. Prezydent: Rekordowe od 9 lat opady śniegu [WIDEO]

2021-02-09 11:53

Atak zimy w woj. podlaskim. W Białymstoku główne ulice są oczyszczone ze świeżego śniegu, ale w wielu miejscach jest lód, którego - z powodu bardzo niskich temperatur utrzymujących się od tygodnia - dotąd nie udało się usunąć. Jeżdżenie autem po mieście to w tej chwili duże wyzwanie. Jadąc nawet z niedużą prędkością można mieć duże problemy z hamowaniem, a potem z ruszeniem ze skrzyżowania czy pokonaniem zakrętu.

Z policyjnych informacji z godzin. 11:30 wynika, że na wysokości miejscowości Królowy Most droga w kierunku Białegostoku została zablokowana przez pojazd ciężarowy, który wpadł w poślizg "złamał się" i zablokował pas. GDDKiA informuje, że na trasie Białystok - Augustów w miejscowości Popiołówka samochód ciężarowy wypadł z jezdni. Trwa oczekiwanie na holownik, w trakcie wyciągania pojazdu mogą wystąpić krótkotrwałe utrudnienia w ruchu.

W Białymstoku na ul. Nowosielskiej problem z mijaniem się mają pojazdy ciężarowe i autobusy komunikacji miejskiej, przez co tworzą się zatory.

Śnieżyca w Białymstoku! Tak jeździ się drogami stolicy Podlasia (poniedziałek, 8.02)

56 pługopiaskarek pracuje bez przerw nad utrzymaniem przejezdności ulic Białegostoku. Przedstawiciele firm odśnieżających zapewniają, że pracują na pełnych obrotach. - Jeździmy, pługujemy, posypujemy piaskiem – mówił AndrzejKulaszewski z firmy PHU Zarzecki – warunki pogodowe są bardzo trudno. Robimy wszystko co w naszej mocy. Tylko wczoraj zużyliśmy ponad 200 ton piasku z solą.

Trwają bieżące kontrole działań wszystkich firm odśnieżających miasto. Bierzemy również pod uwagę wszelkie zgłoszenia, które wpływają do nas od mieszkańców. Jak do tej pory na firmy nałożone zostały kary w wysokości ponad 400 tysięcy złotych. - Chciałbym podziękować białostoczanom za wytrwałość i okazywane wsparcie – mówi prezydent Tadeusz Truskolaski – czekają nas kolejne trudne dni. Dlatego też proszę o wyrozumiałość. Dajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo.

Najtrudniejsze warunki są na drogach osiedlowych. Kierowcy z grupy Kolizyjne Podlasia alarmują, że w wielu miejscach uliczki nie są odśnieżone, jest bardzo ślisko. Poważne problemy mogą mieć kierowcy na ul. Ciepłej. - Omijajcie Bojary, w szczególności Starobojarską pod górę w stronę Słonimskiej. Żywy lód - napisał Kuba. Z olei na ul. Zagórnej obok przedszkola doszło do kolizji.

W nocy pracowało na białostockich ulicach 46 pługopiaskarek. Silny mróz będzie utrzymywał się w Białymstoku do soboty. W środę nad miastem może przejść kolejna śnieżyca. - Pomimo tego, że pracownicy referatu Urzędu Miejskiego Białystok zajmujący się odśnieżaniem są zdziesiątkowani przez koronawirusa, robimy wszystko, by walczyć z rekordowymi od 9 lat opadami śniegu - napisał na Twitterze prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. - Prognozy synoptyków zapowiadają, że w najbliższym czasie spadnie 15 cm śniegu.

Czytaj też: Noworodek w schowku pod wanną. 18-letnia Aleksandra zabiła swoje dziecko. Finał szokującej zbrodni w Suwałkach

Zobacz zdjęcia: Zima stulecia w Polsce 1979 rok