Knyszyn. Ewakuacja stacji ORLEN. Chodziło o gaz

i

Autor: KPP Mońki Knyszyn. Ewakuacja stacji ORLEN. Chodziło o gaz

Knyszyn. Rozszczelnienie zbiornika z gazem na stacji ORLEN. Strażacy zakończyli działania

2021-03-04 13:47

Zakończyła się akcja na stacji paliw Orlen w Knyszynie, gdzie w czwartek przed południem doszło do rozszczelnienia zbiornika z gazem - poinformowała podlaska policja. Zbiornik został zabezpieczony; kilkunastu ewakuowanych mieszkańców wróciło do domu. Do rozszczelnienia zbiornika gazowego doszło na stacji paliw stojącej przy drodze wojewódzkiej nr 671 przebiegającej przez Knyszyn.

Na miejscu pracowało kilka zastępów straży pożarnej. W związku ze zdarzeniem, na czas działań, zarządzono ewakuację kilkunastu osób z kilku domów. Zablokowano też drogę. Jak powiedział PAP zastępca komendanta powiatowego PSP w Mońkach Marcin Bielakowicz, na tę chwilę nie występuje zagrożenie; wyciek gazu był minimalny. Na miejscu zbiornik zabezpieczyli fachowcy, którzy zajmują się serwisowaniem i konserwacją takich zbiorników. Dodał, że gaz z tego zbiornika będzie musiał być przepompowany, a zbiornik uszczelniony jeszcze raz.

Na czas przepompowywania gazu, strażacy będą także zabezpieczać to miejsce.

Czytaj też: Funkcjonariusz Straży Granicznej potrącony na blokadzie. Jeden z oskarżonych mężczyzn nie żyje. Drugi choruje

Kobieta zdemolowała w środku nocy stację benzynową w Rymaniu. Padły strzały