Przejście graniczne w Kuźnicy zamknięte. TIR-y muszą stać wiele godzin w Bobrownikach

i

Autor: Tomasz Matuszkiewicz

Kolejka TIR-ów przed przejściem granicznym w Bobrownikach. Zmienił się czas oczekiwania

2021-12-07 10:39

Do siedmiu godzin skrócił się we wtorek rano czas oczekiwania ciężarówek na odprawę na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Bobrownikach (woj. podlaskie). To najkrócej od 9 listopada, od kiedy z powodu trudnej sytuacji przygranicznej zamknięto sąsiednie przejście w Kuźnicy.

Jak informuje PAP w kolejce na odprawę czekają kierowcy 170 ciężarówek - podała PAP podlaska Krajowa Administracja Skarbowa. Podczas ostatniej dwunastogodzinnej zmiany służby graniczne odprawiły w Bobrownikach 283 ciężarówki, które wyjechały z Polski na stronę białoruską. W poniedziałek wieczorem czas oczekiwania na odprawę w Bobrownikach wynosił 17 godzin, a w poniedziałek rano było to 20 godzin. Z związku z krótszą kolejką nie obowiązuje strefa buforowa na dojeździe do przejścia. Nagranie znajdujące się w tym artykule pochodzi z listopada.

Czytaj też: Rolnicy. Podlasie. Emilia Korolczuk wygadała się! "Koza kosztowała ponad 7 tys. zł". O co chodzi?

Ostatniej doby zanotowano 116 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski – poinformowała we wtorek Straż Graniczna. Funkcjonariusze SG wydali 25 postanowień o opuszczeniu terytorium RP.

Gigantyczna kolejka tirów do przejścia granicznego Polska-Białoruś w Bobrownikach
Sonda
Imigranci szturmują polską granicę. Co powinien zrobić rząd?