Już dwa szpitale wprowadziły zakaz odwiedzin w związku z groźną bakterią Nie Delhi.

i

Autor: pixabay.com/Herney/CC0 Już dwa szpitale wprowadziły zakaz odwiedzin w związku z groźną bakterią Nie Delhi.

Kolejny białostocki szpital z zakazem odwiedzin. Wszystko przez New Delhi

2017-04-04 10:58

Już dwa szpitale wprowadziły zakaz odwiedzin w związku z groźną bakterią Nie Delhi. Do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego dołączył Wojewódzki Szpital Zespolony Śniadeckiego w Białymstoku. 

W szpitalu wojewódzkim zakazy odwiedzin wprowadzono na czterech oddziałach: chorób wewnętrznych, diabetologii i endokrynologii, chirurgii oraz położnictwie. Decyzja zapadła po piątkowym wykryciu pięciu nowych przypadków zachorowań.

Zakaz odwiedzin obowiązuje również nadal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Obejmuje następujące kliniki: nefrologii, hematologii, kardiochirurgii, ginekologii, chirurgii naczyń i transplantologii oraz Oddział Intensywnej Terapii. 

Tylko od początku marca obecność tej bakterii stwierdzono u 18 pacjentów USK w Białymstoku. Najgorzej było w lutym, wtedy odnotowano 32 przypadki. 

- W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym od niemal roku obowiązują procedury, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się Klebsiella Pneumoniae typu New Delhi. Chorzy są izolowani i poddani specjalnemu rygorowi sanitarnemu. Zakaz odwiedzin obejmuje kliniki, w których przebywają pacjenci, u których wykryto New Delhi - podkreśla Katarzyna Malinowska. 

Przypominamy!

Bakteria staje się niebezpieczna wtedy, kiedy przedostanie się do krwi, dróg moczowych czy dróg oddechowych. Nie można się nią zarazić np. drogą kropelkową, a jedynie kontaktową, czyli przez brudne ręce czy np. niezdezynfekowane toaletę.

>>> Uwaga rodzice! Wkrótce rozpocznie się nabór do przedszkoli i podstawówek. Sprawdźcie szczegóły