Kolno. Pokaz siły pijanych nastolatków. Straty na 30 tys. złotych [WIDEO]

i

Autor: KPP Kolno Kolno. Pokaz "siły" pijanych nastolatków. Straty na 30 tys. złotych [WIDEO]

Demolka w Kolnie. Straty na 30 tys. złotych. Kamera nagrała nastolatków w akcji [WIDEO]

2021-03-16 7:58

Policjanci ustalili sprawców zniszczenia elementów infrastruktury drogowej w kilku miejscach w Kolnie (woj. podlaskie). Straty wyniosły ponad 30 tys. złotych. Okazało się, że za aktami wandalizmu stoi grupa nastolatków. Dwóch chłopców oraz 16-letnia dziewczyna za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

Do tego zdarzenia doszło 5 marca, ale dopiero teraz policjanci poinformowali o jego przebiegu. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że ktoś zniszczył podświetlony słupek sygnalizacyjny informujący o kierunku jazdy. Doszło do tego przy jednej ze stacji paliw w mieście. Z kolei w centrum miasta policjanci zauważyli uszkodzoną skrzynkę sterującą sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu oraz zniszczone lampki ostrzegające o remoncie ulicy Konopnickiej

Demolka w Kolnie. Straty na 30 tys. złotych. Kamera nagrała nastolatków w akcji

Straty oszacowano na ponad 30 tysięcy złotych. Pracujący nad sprawą policjanci jeszcze tej samej nocy ustalili odpowiedzialnych za te zniszczenia. Okazało się, że za tym bezmyślnym aktem wandalizmu stoją nastolatkowie. - Młodzi ludzie nie zdawali sobie sprawy, że ich poczynania rejestruje kamera monitoringu - informuje starszy posterunkowy Ewa Zabłocka, oficer prasowa KPP w Kolnie. - 15 i 16 - latkowie zostali zatrzymani chwilę później w rejonie stacji benzynowej. Od chłopców czuć było woń alkoholu.

Z kolei ich 16-letnia koleżanka została zatrzymana w swoim mieszkaniu rano. Młodzi ludzie teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

Czytaj też: "Rolnicy. Podlasie": Andrzej omal nie spadł z konia. Emilka i jej rodzinna receptura na ogórki. Bogdan targował się w Szepietowie (odc. 1, sezon 3)