Rolnicy. Podlasie: Andrzej omal nie spadł z konia. Emilka i jej rodzinna receptura na ogórki. Bogdan targował się w Szepietowie (odc. 1, sezon 3)

i

Autor: Telewizja FOKUS TV "Rolnicy. Podlasie": Andrzej omal nie spadł z konia. Emilka i jej rodzinna receptura na ogórki. Bogdan targował się w Szepietowie (odc. 1, sezon 3)

"Rolnicy. Podlasie": Andrzej omal nie spadł z konia. Emilka i jej rodzinna receptura na ogórki. Bogdan targował się w Szepietowie (odc. 1, sezon 3)

2021-03-16 7:08

Gienek i Andrzej z Plutycz przyjechali na wystawę ogierów w Szepietowie w poszukiwaniu konia do swojego stada. "Mam krowy niebieskie i będę miał ogiera siwego" - powiedział Gienek. Jego syn dosiadł ogiera i powiedział, że kupiłby konia za 14 tys. złotych. Tymczasem Emilia Korolczuk z Laszek razem z rodziną przygotowywała zapasy na zimę. "Rolnicy. Podlasie" odc. 1, s. 3 - o czym był pierwszy odcinek nowego sezonu "Rolnicy. Podlasie"? Gdzie oglądać powtórki? Dowiesz się tego z naszego artykułu!

Spis treści

  1. Rolnicy. Podlasie odc. 1, s. 3 [OPIS ODCINKA]
  2. Rolnicy. Podlasie. Streszczenie 1. odcinka nowego sezonu: WYSTAWA W SZEPIETOWIE
  3. Rolnicy. Podlasie: Andrzej z Plutycz chciał kupić siwego OGIERA. Oferował 14 tys. zł. Było jedno "ALE"
  4. Rolnicy. Podlasie: Emilia Korolczuk w nowym odcinku kisiła ogórki
  5. Rolnicy. Podlasie: GDZIE OGLADAĆ POWTÓRKI? Gdzie oglądać w internecie?
  6. Zobacz zdjęcia: Rolnicy. Podlasie. Emilia Korolczuk PROMIENIEJE w ciąży! Zobacz zdjęcia!

Rolnicy. Podlasie odc. 1, s. 3 [OPIS ODCINKA]

Program "Rolnicy. Podlasie" wrócił na antenę telewizji FOKUS TV. W niedzielę 14 marca odbyła się premiera nowego odcinka. Głównym tematem "Rolnicy. Podlasie" odc. 1 s. 3 była prestiżowa wystawa ogierów w Szepietowie koło Wysokiego Mazowieckiego (woj. podlaskiego), dlatego pierwszy odcinek nowego sezonu "Rolnicy. Podlasie" spodoba się głównie miłośnikom koni. Głównym bohaterem 1 odcinka nowej serii był Jurek z Ciełuszek, który wybrał się do Szepietowa ze swoimi trzema ogierami. Mogliśmy też zobaczyć Gienka i Andrzeja, Bogdana z rodziną oraz Emilię Korolczuk.

A co w 2. odcinku? ZOBACZ TEŻ: "Rolnicy. Podlasie" odc. 2: Maszyna PIERWYJ SORT u Gienka i Andrzeja z Plutycz. Co w nowym odcinku 3 sezonu? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Emilia Korolczuk z programu „Rolnicy. Podlasie” jest w ciąży! Znamy płeć i imię dziecka
Rolnicy. Podlasie. Premiera 3. sezonu już 14 marca!

i

Autor: telewizja FOKUS TV Rolnicy. Podlasie. Premiera 3. sezonu już 14 marca!

Rolnicy. Podlasie. Streszczenie 1. odcinka nowego sezonu: WYSTAWA W SZEPIETOWIE

Jurek z Ciełuszek wybrał się na wystawę z Agnieszką i Jarkiem. Wcześniej starannie przygotował swoje zwierzęta do prezentacji. To miała być wyprawa na dwa dni, więc żona Jurka zadbała o to, aby jej mąż miał co zjeść i co wypić (była też butelka czegoś mocniejszego) pakując wszystkie najważniejsze produkty do torby. Podczas wystawy ogierów w Szepietowie zwierzęta są poddawane ocenie przez specjalną komisję. Wynik ma duże znaczenie, bo zależy od niego czy zwierzę zainteresuje kupców i czy uda się sprzedać ogiera. Przyjechali hodowcy z całej Polski. O tytuł czempiona starało się 50 ogierów.

Jurek, który hodowlą koni zajmuje się od 50 lat, zabrał z sobą trzy konie. Jeden z nich, Amis, był niespokojny. Za pierwszym i drugim podejściem nie dał się zmierzyć, co jest wymagane, jeśli chce się konia zaprezentować. Dopiero po jakimś czasie, z dala od tłumów, udało się go zmierzyć i został dopuszczony do prezentacji. Ostatecznie żaden z jego ogierów nie dostał nagrody. Z odcinka nie dowiadujemy się też, czy udało mu się sprzedać któregoś ze swoich koni.

Na wystawie pojawi się też Bogdan z rodziną, który dużo czasu poświęcił na rozmowę o zwierzętach z panią doktor, lekarzem weterynarii.

Rolnicy. Podlasie. Premiera 3. sezonu już 14 marca!

i

Autor: telewizja FOKUS TV Rolnicy. Podlasie. Premiera 3. sezonu już 14 marca!

Rolnicy. Podlasie: Andrzej z Plutycz chciał kupić siwego OGIERA. Oferował 14 tys. zł. Było jedno "ALE"

Do Szepietowa przyjechali też znani i lubiani Gienek i Andrzej z Plutycz. Szukali ogiera do swojego stada. - Mam krowy niebieskie i będę miał ogiera siwego - powiedział przed kamerą Gienek. W oko Andrzeja wpadł piękny siwy ogier. Mężczyzna z pomocą swojego ojca dosiadł konia. Ogiera nieco poniosło, ale właściciel uspokoił zwierzę. Nie przeraziło to jednak Andrzeja, w odróżnieniu od Gienia, który natychmiast próbował ściągnąć syna z powrotem na ziemię. Jak była to nerwowa sytuacja najlepiej świadczy wideo zamieszczone pod tym akapitem. - Jak siedzę na nim to go zabieram - żartował Andrzej. Chciał dać za ogiera 14 tys. złotych, było tylko jedno ALE. Wspólnie z ojcem zgodzili się, że nie mają gdzie go trzymać. Czytaj też: PRZEŁOMOWA inwestycja u Gienka i Andrzeja z Plutycz! [ZDJĘCIA]

Rolnicy. Podlasie: Emilia Korolczuk w nowym odcinku kisiła ogórki

Najmniej w "Rolnicy. Podlasie odc. 1, s. 3" było o Emilii Korolczuk z Laszek. Przesympatyczna pani sołtys, wraz z mamą i babcią przygotowywała ogórki według starej rodzinnej receptury (zobacz zdjęcia: Ranczo Laszki). 82-letnia pani Helena była kierownikiem całego przedsięwzięcia skrupulatnie instruując np. co do przypraw lub odpowiednich proporcji. Przy okazji oberwało się Emilki, która w zeszłym roku zrobiła ogórki zbyt ostre w smaku. Czytaj też: Emilia Korolczuk przeżywa koszmar. W nocy pod jej domem stał mężczyzna. Nie uwierzycie, czego chciał

Rolnicy. Podlasie: GDZIE OGLADAĆ POWTÓRKI? Gdzie oglądać w internecie?

Powtórka ostatniego odcinka w niedzielę od godz. 19.15. Powtórki poprzedniego sezonu w niedzielę o 11:20. W internecie serial można oglądać na ipla.tv (odcinek pojawi się po emisji w telewizji).

"Rolnicy. Podlasie" to najpopularniejsze program telewizji Fokus TV. Do tej pory ukazały się dwa sezony. Obecnie trwa emisja trzeciego. "Rolnicy. Podlasie" opowiada o życiu i pracy rolników z Podlasia. Widzowie mogą zobaczyć jak wygląda uprawa roślin, żniwa, hodowla zwierząt i związane z tym wszystkim obowiązki. Serca widzów skradli przede wszystkim Emilia Korolczuk ze wsi Laszki oraz Gienek i Andrzej z Plutycz.

Zobacz zdjęcia: Rolnicy. Podlasie. Emilia Korolczuk PROMIENIEJE w ciąży! Zobacz zdjęcia!

A oto quiz dla prawdziwych rolników! Wieś i rolnictwo nie ma przed tobą tajemnic? Sprawdź się w naszym quizie! Pytamy w nim zarówno o słowa, którymi posługują się (lub kiedyś posługiwali się) rolnicy jak i o wiedzę na temat życia na wsi. Do zdobycia jest 15 punktów. Powodzenia!

Tak się mówi na wsi. Jesteś z miasta? Nie zrozumiesz tych słów

Pytanie 1 z 15
Obrządek to inaczej...