Kolonia Zawady. Pożar domu jednorodzinnego.

i

Autor: OSP Turośń Kościelna / reprod. T. Matuszkiewicz / Super Express Połowa budynku spłonęła, na szczęście nikt nie ucierpiał.

Kolonia Zawady. Dom PŁONĄŁ jak pochodnia. Co się stało z mieszkańcami? [ZDJĘCIA]

2020-09-30 13:11

Syreny alarmowe poderwały strażaków tuż przed świtem. Już kilka minut później w Kolonii Zawady (woj. podlaskie), gdzie w ogniu stanął jednorodzinny dom, stawiło się pięć zastępów druhów ochotników i zawodowych strażaków z pobliskich Łap. Walka z żywiołem trwała ponad dwie godziny.

30 września ok. godz. 6 rano strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego we wsi Kolonia Zawady. Na miejsce przybyli druhowie ochotnicy z Choroszczy, Turośni Kościelnej i Barszczewa oraz zawodowi strażacy z JRG Łapy.

Przeczytaj także: Katastrofa autokaru z maturzystami pod Jeżewem. Jechali na pielgrzymkę. Mija 15 lat od wielkiej tragedii [ZDJĘCIA]

– Przy użyciu szybkiego natarcia i równoległego rozwinięcia linii gaśniczych udało się nam ograniczyć skutki pożaru i uratować pół domu – relacjonują strażacy przebieg akcji.

Szczęśliwie w pożarze nikt nie ucierpiał – wszystkim osobom mieszkającym w budynku, zanim na miejsce dotarli ratownicy, udało się samodzielnie uciec z pożogi. Akcję gaśniczą zakończono o godz. 8.35.

Jak zwalcza się pożary?