Konsultacje społeczne w sprawie nowego rozkładu pociągów Przewozów Regionalnych na 2020 rok

i

Autor: Wrota Podlasia Konsultacje społeczne w sprawie nowego rozkładu pociągów Przewozów Regionalnych na 2020 rok

Ruszają konsultacje społeczne w sprawie nowego rozkładu jazdy pociągów na 2020 rok

2019-02-15 14:22

Konsultacje dotyczą rozkładów jazdy pociągów Przewozów Regionalnych. Swoje uwagi i propozycje zmian można zgłaszać od 18 lutego.

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego rozpoczyna konsultacje społeczne dotyczących rozkładu jazdy pociągów, który zacznie obowiązywać od 15 grudnia 2019 roku.

- Za punkt odniesienia przy składaniu wniosków proszę przyjąć obecny rozkład i jednocześnie prosimy o ocenę obowiązującego rozkładu - czytamy w komunikacie. - Państwa opinie wskażą jakie zmiany należy wprowadzić w przyszłym rozkładzie jazdy w celu lepszego dostosowania oferty do  potrzeb.

Zobacz Wypadek autobusu pod Białymstokiem. 9 osób rannych. Do szpitala trafiło 3 dzieci [ZDJĘCIA]

Na ocenę i propozycje zmian Urząd Marszałkowski czeka w okresie od 18 lutego do 3 marca 2019 roku.

Wnioski, uwagi i sugestie należy przesyłać na specjalnie do tego celu przygotowanym formularzu, na  adres e-mail: dit.sekretariat@wrotapodlasia.pl, bądź w formie papierowej na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, 15 - 888 Białystok,  ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1. W tytule e-maila należy wpisać: „Konsultacje społeczne RJP 2019/2020".

Urząd informuje, że nie będą rozpatrywane wnioski:

  • ogólnikowe i niewnoszące konkretnego postulatu;
  • dotyczące połączeń dalekobieżnych (np.: pociąg relacji Białystok – Warszawa, Hajnówka – Warszawa) i międzynarodowych - organizatorem tych połączeń jest minister właściwy do spraw transportu.
  • zawierające uwagi o stanie linii kolejowych, dworców i przystanków (adresatami takich uwag są spółki odpowiadające za utrzymanie linii i infrastruktury kolejowej m.in.: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i PKP Nieruchomości).

Na kształt przyszłej oferty przewozowej wpływać będzie szereg czynników m. in.: ilość środków finansowych w dyspozycji województwa, popyt i oczekiwania podróżnych, stan i dostępność infrastruktury jak również zasoby personalne i taborowe oraz uzgodnienia z sąsiednimi organizatorami na liniach stycznych z innymi województwami.

Zobacz także: Przemytnicy staranowali blokadę. Funkcjonariusz podlaskiej Straży Granicznej został ciężko ranny [ZDJĘCIA]

Urząd zastrzega sobie prawo do nieudzielania indywidualnych odpowiedzi na zgłaszane propozycje.

ZOBACZ WIDEO: Przemysław Sarosiek pokazuje nagranie, jak były dyrektor WORD Białystok wjeżdża w bramę ośrodka