Kontrola kierowcy z Łotwy. W środku Wietnamczycy

i

Autor: Podlaska Straż Graniczna Kontrola kierowcy z Łotwy. W środku Wietnamczycy

Kontrola kierowcy z Łotwy. W środku Wietnamczycy

2019-09-11 8:39

Funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak zatrzymali dwóch obywateli Wietnamu za nielegalne przekroczenie litewsko-polskiej granicy państwowej. Zatrzymano również obywatela Łotwy, który przewoził cudzoziemców.

Funkcjonariusze Straży Granicznej pełniący służbę w Budzisku postanowili skontrolować opla omegę na łotewskich numerach rejestracyjnych. Oprócz kierowcy - obywatela Łotwy, autem podróżowały dwie osoby o azjatyckich rysach twarzy. Przeprowadzona kontrola legalności pobytu wobec cudzoziemców wykazała, że są to obywatele Wietnamu.

- Cudzoziemcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce - poinformowała Katarzyna Zdanowicz z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. - Za przekroczenie polsko-litewskiej granicy państwowej wbrew przepisom i przebywanie na terytorium naszego kraju bez wymaganych dokumentów dwaj mężczyźni w wieku 21 i 26 lat zostali zatrzymani.

Kierowca opla powiedział, że zabrał mężczyzn z Kowna „na stopa” i miał ich zawieźć do Warszawy. To nie jedyny grzech obywatela Łotwy. Okazało się, że 52-latek jest poszukiwany listem gończym przez Sąd Okręgowy w Lublinie. Wcześniej został skazany na 2 lat pozbawienia wolności za popełnione przez niego przestępstwa finansowe.

- W związku z powyższą sytuacją mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom policji celem osadzenia w Areszcie Śledczym w Suwałkach - poinformowała Katarzyna Zdanowicz.

Po wykonaniu niezbędnych czynności z udziałem tłumacza obywatele Wietnamu zostali we wtorek przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.

Kraków: wjechał na czerwonym świetle, ZABIŁ młodą dziewczynę! Film ku przestrodze WIDEO: