Koronawirus: Apteki zostaną zamknięte. Obsługa tylko przez okienka. Nowa rekomendacja rządu

2020-03-12 14:46 vera
Koronawirus: Apteki zostaną zamknięte. Obsługa tylko przez okienka. Nowa rekomendacja rządu
Autor: Pixabay Koronawirus: Apteki zostaną zamknięte. Obsługa tylko przez okienka. Nowa rekomendacja rządu

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował w czwartek, że apteki zostaną zamknięte, a klienci będą obsługiwani przez okienka. Nie wszędzie, bo jak powiedział: "Niektórzy uważają, że to jest ich misja i chcą dalej obsługiwać klientów w środku w aptece".

W czwartek Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że jeszcze dzisiaj zostanie wydane rozporządzenie dotyczące wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego.

Czytaj też: Zamkną sklepy z powodu koronawirusa? Minister wydała komunikat [ZDJĘCIA]

Zamknięte zostaną apteki. Klienci mają być obsługiwani przez okienka. Poinformował o tym wiceminister zdrowia Waldemar Kraska:

- Przed chwilą było spotkanie z samorządem aptekarskim [...] rozważyliśmy taką opcję, aby potencjalni klienci, którzy trafiają do aptek, nie wchodzili bezpośrednio do apteki, tylko byli obsługiwani przez te okienka, które są przeznaczone do tzw. trybu nocnego.

Czytaj też: Koronawirus w Polsce. Kościół kapituluje i zwalnia z mszy [RELACJA NA ŻYWO]

- Większość aptekarzy na to się zgadza - dodaje Kraska. - Aczkolwiek niektórzy uważają, że to jest ich misja i chcą dalej obsługiwać klientów w środku w aptece, ale będzie taka rekomendacja izby aptekarskiej, aby klienci byli obsługiwani przez te okienka.

W Polsce jak do tej pory odnotowano 49 przypadków zakażenia koronawirusem. Jedna osoba nie żyje. To 56-letnia kobieta z Poznania. 

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się zazwyczaj gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni oraz zmęczeniem. Aktualnie nie ma na niego szczepionki.

Pacjentka z Poznania zmarła na koronawirusa
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE