Respirator

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach Cztery respiratory i 4 kardiomonitory wraz ze stacją centralnego nadzoru dotarły 19 października do siemiatyckiego szpitala.

Koronawirus. DRAMATYCZNA sytuacja na Podlasiu! Brakuje sprzętu do ratowania życia

2020-11-01 21:29

Już nie w setkach, ale w tysiącach liczymy kolejne przypadki koronawirusa w Polsce. Podobnie jest z ofiarami - dziesiątki zastąpiły setki. A to oznacza, że nasza służba zdrowia przechodzi bardzo poważny egzamin z walki z pandemią. Niestety, z Podlasia dochodzą niepokojące sygnały - brakuje sprzętu do ratowania życia.

O tym, że sytuacja w woj. podlaskim jest dramatyczna informuje Urząd Wojewódzki w Białymstoku. Jak poinformowano w niedzielę wieczorem wszystkie 55 respiratorów, którymi dysponują szpitale, jest zajętych. W sobotę wolne były jeszcze cztery. Ale w ciągu doby przybyło kolejnych zakażeń.

QUIZ. Gwiazdy, sportowcy, aktorzy. Oni odeszli w ciągu roku. Pamiętasz ich?

Jak podaje Polsat News liczba zajętych łóżek w regionie wzrosła do 661. Tylko w niedzielę na terenie województwa podlaskiego stwierdzono 644 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W sumie dotąd potwierdzono 9369 przypadków. Gdzie było najwięcej zakażeń? Poniżej szczegóły:

  • powiat białostocki = powiat (1406) + miasto Białystok (2695)
  • powiat łomżyński = powiat (240) + miasto Łomża (602)
  • powiat suwalski = powiat (154) + miasto Suwałki (524)

Źródło: Polsat News

Znicze pod siedzibą PiSu