Koronawirus, zdjęcie poglądowe

i

Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

Koronawirus na Podlasiu. DRAMATYCZNE DANE. Takich statystyk nie było od dawna!

2021-03-21 18:27

Pierwszy raz od kilku miesięcy w szpitalach na Podlasiu przebywa ponad 800 osób zakażonych koronawirusem. Tak wynika z danych Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku, z niedzieli, 21 marca. Hospitalizowanych było 830 osób, a 79 jest podłączonych do respiratorów.

Po decyzjach wojewody podlaskiego z ostatnich tygodni, na podstawie sytuacji epidemiologicznej, liczba łóżek covidowych w szpitalach w regionie jest zwiększona do 1345. Do leczenia chorych w najcięższych stanach dostępnych jest 121 respiratorów. W niedzielę było wolnych 515 łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem i 42 respiratory.

W piątek, 19 marca, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski zdecydował, że 27 marca będzie uruchomiony drugi szpital tymczasowy, który w grudniu został utworzony w hali sportowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Jest tam 80 łóżek, w tym cztery respiratorowe. Na razie pacjenci nie byli tam przyjmowani, działa jedynie punkt szczepień. Wojewoda zapowiedział jednocześnie, że do końca marca liczba łóżek covidowych w szpitalach będzie zwiększona do ok. 1,4 tys.

Podlaskie utrzymuje się w grupie województw, gdzie zachorowań jest najmniej. W niedzielę było to 351 nowych przypadków, siedem osób zmarło. Dotąd w regionie wykonano prawie 166 tys. szczepień przeciwko COVID-19, w tym ponad 58 tys. drugą dawką.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Białystok. Czterech mężczyzn wykorzystywało seksualnie 14-latkę! Odurzali ją PSYCHOTROPAMI! Koszmar!

koronawirus w Polsce województwa 21 3 2021

i

Autor: GRAFIKA SE Maciej Turowicz
Sonda
Czy wierzysz, że szczepionki na koronawirusa są bezpieczne?
Express Biedrzyckiej - Adam Bielan: Nie wińmy rządu za lockdown