Kolejny tydzień szczepień na koronawirusa w Białymstoku. W USK będzie zaszczepionych 2,5 tys. osób

i

Autor: Paweł Kolejny tydzień szczepień na koronawirusa w Białymstoku. W USK będzie zaszczepionych 2,5 tys. osób

Białystok. Kolejny tydzień szczepień przeciwko COVID-19. W USK będzie zaszczepionych 2,5 tys. osób

2021-02-15 14:42

Blisko 2,5 tys. osób będzie zaszczepionych w bieżącym tygodniu w punktach szczepień Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. To większości osoby, które dostaną drugą dawkę szczepień, ale też około trzystu nauczycieli - poinformował w poniedziałek szpital. Szpital uniwersytecki realizuje szczepienia w kilku miejscach zarówno w swojej głównej siedzibie, kompleksie klinik zakaźnych przy ul. Żurawiej, przyszpitalnej przychodni rodzinnej oraz w dwóch szpitalach tymczasowych.

Np. w głównym kompleksie szpitala będzie zaszczepionych drugą dawką 827 osób. 138 kolejnych pacjentów dostanie drugą dawkę szczepionki w poradni podstawowej opieki zdrowotnej, 59 osób na Żurawiej, a 600 w szpitalu tymczasowym na hali sportowej Uniwersytetu Medycznego. W drugim szpitalu tymczasowym na Żurawiej będzie zaszczepionych 511 kolejnych osób. Część z nich dostanie pierwszą, część drugą dawkę. Planowane jest także zaszczepienie 42 seniorów i trzystu nauczycieli.

Jestem bardzo szczęśliwa. Rozmawiamy z pierwszą seniorką zaszczepioną na koronawirusa

W szpitalu wojewódzkim w Suwałkach szczepienia nauczycieli klas I-III rozpoczną się we wtorek. Jak poinformowała PAP koordynator ds. szczepień Dorota Jabłońska, na listę zgłosiło się blisko 700 nauczycieli. W poniedziałek do szpitala dotarło 100 dawek szczepionki. W następnych tygodniach ma trafiać do placówki już 300 szczepionek. W poniedziałek w suwalskim szpitalu kontynuowane są szczepienia drugą dawką przedstawicieli grupy zero oraz seniorów.

Z danych z rządowego raportu o szczepieniach wynika, że dotąd w Podlaskiem wykonano łącznie blisko 66,8 tys. szczepień, z czego 315 ostatniej doby. Ponad 18,3 tys. osób zaszczepiono drugą dawką.

Czytaj też: Premiera 3. sezonu "Rolnicy. Podlasie". Gienek i Andrzej zapraszają. Oficjalna data. Co w nowym sezonie? [WIDEO]