Koronawirus w Podlaskiem. Najwięcej zachorowań w Białymstoku

i

Autor: DWOT Koronawirus w Podlaskiem. Najwięcej zachorowań w Białymstoku

Koronawirus w Podlaskiem. Najwięcej zachorowań w Białymstoku

2020-11-02 10:53

O 15 578 wzrosła liczba zakażeń koronawirusem w Polsce – podało Ministerstwo Zdrowia. Minionej doby zmarły 92. osoby, które były zakażone koronawirusem. Fatalne dane z woj. podlaskiego. Szczegóły w artykule.

W Podlaskiem potwierdzono 543 nowych zakażeń koronawirusem – w sumie 9912. Najwięcej nowych zachorowań dotyczy mieszkańców Białegostoku (182) i powiatu białostockiego (76). Co gorsza, w Podlaskiem są tylko 4 wolne respiratory dla pacjentów z COVID-19. Czytaj też: Białystok. W Strajku Kobiet wzięło udział 4 tys. osób [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku poinformowała o 10 zgonach z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Najmłodsza ofiara to 65-letnia kobieta z powiatu łomżyńskiego, najstarsza to 87-latka z powiatu siemiatyckiego.

Wyzdrowiało kolejnych 100 osób - w sumie 2333.

Koronawirus rozprzestrzenia się między ludźmi poprzez małe kropelki z nosa lub ust, gdy osoba z COVID-19 kaszle lub wydycha powietrze. Choroba objawia się zazwyczaj gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni oraz zmęczeniem. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci tej choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

Koronawirus w Polsce

i

Autor: SE Koronawirus w Polsce

Obecnie cała Polska jest w czerwonej strefie, oznacza to częściowy lockdown. Zakrywanie nosa i ust jest obowiązkowe w przestrzeni publicznej. Wprowadzono zakaz imprez i zgromadzeń publicznych (chyba że do 5 osób). Restauracje i lokale gastronomiczne mogą serwować jedzenie tylko na wynos i na dowóz. Nauka w klasach 4 - 8 szkół podstawowych, w szkołach ponadpodstawowych i szkołach wyższych w trybie zdalnym.

Koronawirus w woj. podlaskim

1 listopada cmentarz w Przemyślu otwarty, mandatów nie ma