Koronawirus w Podlaskiem. Wiadomo, ile osób zaszczepiono do tej pory

i

Autor: UM Białystok Koronawirus w Podlaskiem. Wiadomo, ile osób zaszczepiono do tej pory

Koronawirus w Podlaskiem. Wiadomo, ile osób zaszczepiono do tej pory

2021-01-28 14:46

Ponad 31,7 tys. osób zaszczepiono dotąd w woj. podlaskim przeciwko zakażeniu koronawirusem - wynika z czwartkowych danych na rządowej mapie z raportem ze szczepień. Drugą dawkę szczepionki dostało dotąd prawie 5 tys. osób.

W ciągu ostatniej doby, w województwie podlaskim zaszczepiono ponad 3,2 tys. osób. Drugą dawkę szczepionki podano 728 osobom. Na mapie szczepień w regionie jest ponad 250 miejsc. NFZ poinformował w czwartek o rozpoczęciu naboru podmiotów leczniczych, które będą organizować szczepienia w formie mobilnej w miejscach zamieszkania lub pobytu pacjentów.

Rzeczniczka podlaskiego NFZ Beata Leszczyńska poinformowała w przesłanym komunikacie, że w Podlaskiem planowanych jest pięć takich zespołów wyjazdowych.

Maciej Hamankiewicz: O szczepieniach powinni decydować lekarze

- Pierwszeństwo mają podmioty lecznicze posiadające zespoły ratownictwa medycznego oraz szpitale węzłowe. Za udział w programie świadczeniodawcy będzie przysługiwało wynagrodzenie w wysokości 141 zł za jedno szczepienie przeciwko SARS-CoV-2 przeprowadzone w miejscu zamieszkania pacjenta - podał w komunikacie NFZ. Chętne podmioty do prowadzenia szczepień w zespole mobilnym mogą się zgłaszać do 3 lutego. (PAP)

Zobacz też: To już plaga! Białostoczanka wzięła kredyt i zaraz potem straciła wszystkie pieniądze