Koronawirus w woj. podlaskim. Dane Ministerstwa Zdrowia [14.12.2020]

i

Autor: Łukasz Gągulski/SE Koronawirus w woj. podlaskim. Dane Ministerstwa Zdrowia [14.12.2020]

Koronawirus w woj. podlaskim. Dane Ministerstwa Zdrowia [14.12.2020]

2020-12-14 11:49

Ostatniej doby wykryto 4 896 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 lub współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 96 pacjentów. Sprawdź, jak wygląda aktualna sytuacja epidemiczna w woj. podlaskim.

W Podlaskiem potwierdzono 78 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej nowych zachorowań dotyczy mieszkańców Białegostoku (31) i powiatu białostockiego (15).

Według informacji Ministerstwa Zdrowia, minionej doby w woj. podlaskim nie potwierdzono zgonów spowodowanych COVID-19.

Czytaj też: Matka udusiła córkę chorą na zespół Downa, a potem popełniła samobójstwo. Mija rok od tragedii we wsi Osipy-Zakrzewizna [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dzienny przyrost zakażeń koronawirusem

i

Autor: SE Dzienny przyrost zakażeń koronawirusem

Według danych Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego z 13 listopada, w regionie z 1613 dostępnych łóżek dla pacjentów z covidem, zajętych jest 648. Jeśli chodzi o respiratory, to z 115 dostępnych, w użyciu jest 61.

Czytaj też: Węzeł Porosły w Białymstoku. Roboty budowlane zakończone, ale nadal będą objazdy

Koronawirus rozprzestrzenia się między ludźmi poprzez małe kropelki z nosa lub ust, gdy osoba z COVID-19 kaszle lub wydycha powietrze. Choroba objawia się zazwyczaj gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni oraz zmęczeniem. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci tej choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce na swiecsie.se.pl

prof. Ernest Kuchar: Szczepionka jest mniej ryzykowna niż powikłania po koronawirusie [Super Raport]