Koronawirus znowu ZABIJA w powiecie grajewskim. Kolejna ofiara

2020-08-03 17:30 vera
Koronawirus znowu ZABIJA w powiecie grajewskim. Kolejna ofiara
Autor: Paweł Koronawirus znowu ZABIJA w powiecie grajewskim. Kolejna ofiara

W woj. podlaskim zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. 76-letni mieszkanka powiatu grajewskiego to 22. potwierdzona ofiara śmiertelna COVID-19 w Podlaskiem. Kobieta była hospitalizowana w szpitalu w Grajewie. Według oficjalnych informacji, miała choroby współistniejące.

Do tej pory w woj. podlaskim odnotowano łącznie 998 przypadków zakażenia koronawirusem. 857 osób wyzdrowiało, co oznacza, że w tej chwili na COVID-19 choruje w regionie 141. 78 osób przebywa w szpitalach. 1804 przechodzi kwarantannę.

W poniedziałek 3 sierpnia dowiedzieliśmy się o 10 nowych potwierdzonych przypadkach zakażeń. Do tej pory w Podlaskiem koronawirus przyczynił się do śmierci 22. pacjentów. Ostatnie 4 informacje i zgonach dotyczą mieszkańców powiatu grajewskiego.

Koronawirus wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się zazwyczaj gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni oraz zmęczeniem. Aktualnie nie ma na niego szczepionki. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci tej choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

Białystok. Mężczyzna skazany za złamanie KWARANTANNY. Był chory na KORONAWIRUSA!

Koronawirus rozprzestrzenia się między ludźmi poprzez małe kropelki z nosa lub ust, gdy osoba z COVID-19 kaszle lub wydycha powietrze.

W całym kraju odnotowano 47 469 zakażeń koronawirusem. Z jego powodu zmarło 1 732 osoby.

Znikają kolejne obostrzenia związane z koronawirusem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.