Straż graniczna

i

Autor: Straż Graniczna Koszmarne odkrycie na granicy z Białorusią! Nie żyją trzy osoby / Zdjęcie poglądowe

Koszmarne odkrycie na granicy z Białorusią! Nie żyją trzy osoby

2021-09-19 18:21

Koszmarne wieści przekazała w niedzielę (19.09.2021) po godzinie 17:25 Straż Graniczna. Na granicy z Białorusią znaleziono zwłoki trzech osób. To kolejne dramatyczne informacje z tego weekendu, przekazane przez funkcjonariuszy. Szczegóły na se.pl poniżej.

Koszmarne odkrycie na granicy z Białorusią! Nie żyją trzy osoby

W niedzielę (19.09.2021) w rejonie przygranicznym z Białorusią naleziono zwłoki trzech osób. Informację przekazała w mediach społecznościowych polska Straż Graniczna. - Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi prokuratura - informują funkcjonariusze. Na ten moment nie znamy szczegółów, choć rzeczniczka SG zdradziła portalowi polsatnews.pl pierwsze ustalenia.

Czytaj też: Śmierć uchodźcy pod granicą z Polską. Szokujące informacje z Podlasia

- Wszystko wskazuje na to, że są to najprawdopodobniej nielegalni imigranci, jednak na tym etapie nie będziemy udzielać jakichkolwiek informacji - powiedziała rzeczniczka straży granicznej ppor. Anna Michalska w rozmowie z polsatnews.pl.

Do sprawy będziemy jeszcze wracać. Niestety to nie jedyne fatalne informacje z niedzieli. W Gibach (woj. podlaskie) znaleziono trzech uchodźców, obywateli Iraku. Jedna z osób nie żyje. Przyczyną śmierci było skrajne wychłodzenie.

Również w niedzielę funkcjonariusze Straży Granicznej wspólnie ze strażakami, LPR i policją przez kilka godzin prowadzili akcję ratowniczą na bagnach w rozlewisku rzeki Supraśl przy granicy polsko-białoruskiej. Uratowano 8 imigrantów (5 mężczyzn i 3 kobiety). 7 osób trafiło do szpitali, jedna pozostaje pod opieką SG.

Sonda
Uchodźcy. Czy Polska wystarczająco włącza się w pomoc uchodźcom z Afganistanu?
Express Biedrzyckiej - Radosław Sikorski: Uchodźcy na granicy to sprawa Białorusi