Kryzys na granicy. Atak żołnierzy z Białorusi! Zapora na granicy polsko-białoruskiej zniszczona [WIDEO]

i

Autor: Straż Graniczna/Twitter.com Kryzys na granicy narasta. W nocy żołnierze z Białorusi zaczęli niszczyć tymczasową zaporę graniczną w miejscowości Czeremcha, a w sąsiednim miejscu migranci użyli wobec polskich służb gazu łzawiącego (na zdj.)

Kryzys na granicy. Atak żołnierzy z Białorusi! Zapora na granicy polsko-białoruskiej zniszczona [WIDEO]

2021-11-13 10:14

Kryzys na granicy narasta. W nocy żołnierze z Białorusi zaczęli niszczyć tymczasową zaporę graniczną w miejscowości Czeremcha, wyrywając słupki ogrodzeniowe rozrywając concertinę przy pomocy pojazdu służbowego. Polskie służby, które interweniowały na granicy polsko-białoruskiej, były oślepiane wiązkami laserowymi i światłem stroboskopowym. To nie wszystko.

Kryzys na granicy. Atak żołnierzy z Białorusi! Zapora na granicy polsko-białoruskiej zniszczona

Kryzys na granicy przybiera coraz bardziej niepokojący obrót. W nocy z piątku na sobotę żołnierze z Białorusi zaczęli niszczyć tymczasową zaporę graniczną, wyrywając słupki ogrodzeniowe rozrywając concertinę przy pomocy pojazdu służbowego - poinformowała na swoim profilu twitterowym Straż Graniczna. To jednak nie wszystkie interwencje, jakie musiały podjąć polskie służby. Do kolejnej doszło w sąsiedniej Wólce Terechowskiej, gdzie grupa ok. 100 migrantów próbowała przekroczyć granicę polsko-białoruską. "Nieopodal ok.100-os.grupa migrantów oczekiwała na możliwość nielegalnego przekroczenia granicy. Białorusini wyposażyli cudzoziemców w gaz łzawiący, który został użyty w kierunku polskich służb. Tej oraz kolejnym próbom nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej zapobiegliśmy" - informuje Straż Graniczna.

Czytaj też: Kryzys na granicy. Żołnierze z Białorusi niszczyli zaporę! Atak na granicy polsko-białoruskiej [RELACJA NA ŻYWO]

- Wczoraj (w piątek - przyp.red.) odnotowaliśmy 219 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano 3 os.(ob.IRQ). Wobec 78 osób wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski. Pozostałym próbom zapobiegliśmy. Za pomocnictwo zatrzymano 1 ob. Polski - poinformowała w sobotę Straż Graniczna.

Czytaj też: Kryzys na granicy. Ciało Syryjczyka pod Wólką Terechowską! Duża grupa migrantów szturmowała granicę

Atak na granicy. Przeciwko polskim służbom użyto gazu łzawiącego
Sonda
Czy popierasz pomysł budowy muru na granicy z Białorusią?