Kryzys na granicy. Policja pokazała nagranie z helikoptera [WIDEO]

i

Autor: Policja Podlaska/KWP Białystok Kryzys na granicy. Policja pokazała nagranie z helikoptera [WIDEO]

Kryzys na granicy. Policja pokazała nagranie z helikoptera. Aktualna sytuacja [WIDEO]

2021-11-09 12:34

Przy granicy z Polską wciąż przebywa kilkusetosobowa grupa migrantów. Podlaska policja udostępniła w mediach społecznościowych nowe zdjęcia koczowiska niedaleko Kuźnicy Białostockiej. Wideo zostało nagrane z helikoptera. Sprawdź, jak wygląda aktualna sytuacja na granicy polsko-białoruskiej.

- W obozowisku na polsko-białoruskiej granicy w pobliżu Kuźnicy przebywa ok. 800 osób - poinformowała we wtorek rzeczniczka POSG mjr Katarzyna Zdanowicz. Powiedziała, że od rana nie odnotowano prób przekroczenia granicy w tym miejscu. Kryzysowy pod tym względem był poniedziałek, kiedy pod granicą z Polską według szacunków mogło być nawet 4 tysiące ludzi. Doszło wtedy też do kilku próby sforsowania ogrodzenia. Podczas jednej z nich migranci użyli drągów, które rzucano na zaporę i przecinano siatkę. Nikt nie ucierpiał, a zapora w tym miejscu zostanie naprawiona. We wtorek sytuacja wydaje się być stabilna. Podlaska policja opublikowała nagranie z helikoptera. Widać na nim jak obecnie wygląda sytuacja w obozowisku migrantów koczujących wzdłuż ogrodzenia.

ZOBACZ TEŻ: Kryzys na granicy. Kierowcy czekają ponad 30 godzin na wyjazd z Polski

Kuźnica. Kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Tak wygląda obozowisko migrantów

Z przekazanych Zdanowicz informacji wynika, że do 800 osób, które przebywają w okolicach Kuźnicy dowożone są kolejne osoby, które przebywają w pobliskich lasach. Natomiast wzdłuż całej polsko-białoruskiej granicy znajduje się ok. 3-4 tys. migrantów. - To są po prostu agresywne działania, które my musimy odeprzeć; to realizacja naszych obowiązków jako członka UE, a także zabezpieczenie polskich obywateli i Rzeczpospolitej - powiedział prezydent Andrzej Duda po naradzie w BBN w sprawie sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

Zobacz: Kryzys na granicy. Setki migrantów koczuje przy ogrodzeniu [RELACJA NA ŻYWO]

Zobacz zdjęcia: Kuźnica. Kryzys na granicy polsko-białoruskiej