Kryzys na granicy. Polacy brutalnie pobili migrantów?! Poprosili o wodę

i

Autor: MON/ policja.gov.pl Kryzys na granicy. Polacy brutalnie pobili migrantów?! "Poprosili o wodę"

Kryzys na granicy. Brutalne pobicie imigrantów! "Poprosili o wodę"

2021-11-12 10:09

Kryzys na granicy trwa. W strefie przygranicznej, w okolicach Hajnówki (woj. podlaskie), miało dojść do makabrycznych wydarzeń. Trzech migrantów zostało pobitych i obrabowanych. Wśród nich była kobieta, z której zdarto część ubrań! Sprawą zajmuje się policja.

Do dantejskich scen doszło przy szosie w okolicach Hajnówki. Jak wynika z relacji "Grupy Granica", w czwartek (10 listopada) doszło tam do ataku na trzech migrantów - małżeństwo z Iraku i obywatela Syrii. Zostali oni pobici łomem i obrabowani ze wszystkiego, co mieli przy sobie. Ponadto z kobiety zdarto część ubrań. Jeden z poszkodowanych trafił do szpitala. Sprawą zajmuje się policja, ale na razie nie wiadomo, kto dokonał napadu, pobicia i kradzieży. Według relacji migrantów, napastnicy wyglądali na Europejczyków i nie przypominali innych uchodźców. - Początkowo wzięli ich za lokalnych mieszkańców i poprosili ich o wodę. W odpowiedzi napastnicy zaczęli ich bić - czytamy w relacji.

Przedstawiciele fundacji przekazali, że udzielili migrantom pomocy humanitarnej i wsparcia prawnego. - Wszyscy chcą starać się o przyznanie statusu uchodźcy w Polsce. Wolontariusz Grupy Granica, który jako pierwszy spotkał poszkodowanych, złożył na komendzie policji zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa - informują.

Grupy Granica jest oddolną inicjatywą łączącą 14 organizacji pozarządowych, działających na rzecz praw człowieka, oraz wsparcia uchodźców i migrantów w Polsce. W jej skład wchodzą m.in. Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Stowarzyszenie Interwencji Prawnej, Homo Faber i RATS Agency.

Sonda
Imigranci szturmują polską granicę. Co powinien zrobić rząd?
Kryzys na granicy. Słychać strzał, a potem rozpaczliwe krzyki