Henryk Gulbinowicz

i

Autor: Maciej Kulczyński

Ks. Henryk Gulbinowicz straci tytuł Honorowego Obywatela Białegostoku?

2020-11-08 15:42

Poinformował o tym Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku. Ukarany przez Stolicę Apostolską duchowny straci również tytuł Honorowego Obywatela Wrocławia. Wszystko to efekt wstrząsających informacji dotyczących życia ks. Henryka Gulbinowicza.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski poinformował, że w porozumieniu z przewodniczącym Rady Miasta, wystąpi z wnioskiem o pozbawienie honorowego obywatelstwa Białegostoku kardynała Henryka Gulbinowicza. Ma to związek z decyzją Stolicy Apostolskiej. Papież odebrał 97-latkowi wszystkie insygnia biskupie, ks. Henryk Gulbinowicz nie może też prowadzić Mszy świętych, a po swojej śmierci nie zostanie pochowany w katedrze. Czytaj też: Mężczyzna zginął na cmentarzu. Koszmar w Turośni Kościelnej [FOTO]

Tak drastyczne decyzje do wynik śledztwa Stolicy Apostolskiej. Gulbinowicz miał chronić księdza pedofila. Jest też oskarżany o molestowanie seksualne. Więcej o oskarżeniach wobec księdza przeczytasz tutaj: Kim jest kard. Henryk Gulbinowicz? Chronił pedofila i sam molestował chłopca! oraz Ofiara ks. Henryka Gulbinowicza dla SE.PL: Kardynał umrze w HAŃBIE. A ja czuję ulgę!

Ks. Henryk Gulbinowicz w latach 1970 - 1976 był administratorem apostolskim w Białymstoku. 

Wieś broniła szajki pedofilów, teraz usłyszeli wyroki