Kuźnica. Polski policjant ciężko ranny w głowę. Migranci atakują granicę

i

Autor: Policja Podlaska/KWP Białystok Kuźnica. Polski policjant ciężko ranny w głowę. Migranci atakują granicę

Kuźnica. Polski policjant ciężko ranny w głowę. Jest w szpitalu

2021-11-16 12:06

Dramatyczne sceny na przejściu granicznym Kuźnica-Bruzgi. Migranci próbują sforsować granicę, niszczą ogrodzenie i atakują polskich policjantów, pograniczników oraz żołnierzy rzucając w nich kamieniami, butelkami, a nawet grantami hukowymi. Policjanci informują o ciężko rannym policjancie.

Policja podała na swoim Twitterze, że na granicy polsko białoruskiej podczas ataku cudzoziemców doszło do poważnego zranienia jednego z policjantów. - Niestety - w wyniku ataku osób inspirowanych przez stronę białoruską jeden z policjantów został dość poważnie ranny, aktualnie udzielana jest mu pomoc, karetka pogotowia przewozi Policjanta do szpitala, prawdopodobnie doszło do pęknięcia kości czaszki po uderzeniu przedmiotem - napisała policja. Wpis udostępnił też rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. - Jeden z funkcjonariuszy @PolskaPolicja został ranny w twarz. Trafiono go przedmiotem rzuconym przez atakujących polską granicę. Poszkodowany jedzie do szpitala - napisał. - Atak migrantów na naszą granicę, polskich funkcjonariuszy i żołnierzy trwa - dodał. Zobacz też: Granica białoruska. Migranci szturmują przejście graniczne w Kuźnicy!

Policjant trafiony przedmiotem rzuconym przez którąś z osób agresywnie zachowujących się wobec polskich służb na przejściu w Kuźnicy trafił do szpitala w Sokółce - podał rzecznik KGP Mariusz Ciarka.

Kuźnica. Migranci próbują sforsować ogrodzenie. Lecą kamienie i butelki

Kilka chwil wcześniej Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że agresywni migranci wciąż rzucają kamieniami w stronę naszych żołnierzy i funkcjonariuszy. "Polskie służby odpierają atak" - zaznaczono. Resort dołączył również kolejne nagranie, na którym widać, jak grupa osób znajdujących się za zasiekami po białoruskiej stronie granicy rzuca kamieniami w kierunku polskich służb.

Czytaj też: Granica białoruska. Policjant ciężko ranny! Dramatyczne sceny [RELACJA NA ŻYWO]

Sonda
Imigranci szturmują polską granicę. Co powinien zrobić rząd?