Cmentarz w Łapach (woj. podlaskie). Znicze do ponownego użytku

i

Autor: Tomasz Matuszkiewicz / Super Express Na cmentarzu w Łapach (woj. podlaskie) ustawiono regały na używane znicze do ponownego wykorzystania

Łapy: Na cmentarzu ustawiono regały na używane znicze. "Nie wszystkich przecież stać na nowy" [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-11-25 7:53

Oto pomysł na oszczędność i ekologię! Może drobny, ale jednak… Przy czterech bramach cmentarza komunalnego w Łapach (woj. podlaskie) stanęły regały, na półkach którego można odstawić niepotrzebne, ale czyste i wciąż zdatne do wykorzystania szklane znicze, a ktoś, kto ich potrzebuje, może je zabrać za darmo, dokupując do nich jedynie parafinowy wkład – u tradycyjnego sprzedawcy "w budce" lub w "zniczomacie".

To bardzo dobry pomysł, pożyteczna rzecz i na pewno ma sens – ocenia ideę regałów na używane znicze Eugeniusz Łapiński (68 l.) z miejscowości Łapy-Szołajdy, który na łapskim cmentarzu odwiedza groby rodziców i swoich kolegów. – Zamiast znicz wyrzucić, można go tu przecież zostawić i ktoś na pewno skorzysta. Nie zmarnuje się – dodaje mężczyzna.

Czytaj też: Bielsk Podlaski: Marta Korowaj nadal poszukiwana. Wyrok i 8 listów gończych. Ucieka z dziećmi?

Mieszkam na osiedlu niedaleko cmentarza. Wcześniej znicze wręcz wysypywały się z kontenerów na śmieci, nie nadążali ich opróżniać. Teraz jest inaczej. Nie wszystkich przecież stać na nowy znicz. Niech ludzie korzystają – zachęca mieszkanka Łap, która także deklaruje, że myje i wielokrotnie wykorzystuje znicze kupowane na grób męża.

Na cmentarzu w Łapach (woj. podlaskie) stanęły regały na używane znicze do ponownego wykorzystania

O ustawienie na łapskim cmentarzu regałów na używane znicze apelowali do lokalnych samorządowców mieszkańcy, a lokalne władze podchwyciły sprawdzony już w innych miastach Polski pomysł. – Takie działanie wpisuje się doskonale w naszą akcję "Eko Łapy". Uczymy się zachowań i myślenia ekologicznego, ponieważ nie tylko oszczędzamy pieniądze kupując sam wkład do znicza, nie marnujemy rzeczy ponownie wykorzystując użyty już wcześniej znicz, ale także zmniejszamy ilość produkowanych śmieci – przekonuje na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Łapach burmistrz Krzysztof Gołaszewski. Czytaj też: Cmentarz muzułmański w Bohonikach. To tutaj są chowani migranci. "Na chwilę obecną jest 12 ciał" [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zobacz zdjęcia: Na cmentarzu w Łapach ustawiono regały na używane znicze do ponownego wykorzystania