Łomża. Drogi sprzęt ze szpitala leżał w przydrożnym rowie

i

Autor: KMP Łomża Łomża. Drogi sprzęt ze szpitala leżał w przydrożnym rowie

Łomża. Drogi sprzęt ze szpitala leżał w przydrożnym rowie

2021-03-24 13:38

Lekarze i pielęgniarki w całej Polsce codziennie poświęcają swoje zdrowie i życie stojąc na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Tymczasem pewien złodziej z woj. podlaskiego ukradł ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży sprzęt warty 80 tys. złotych. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci z Łomży zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież sprzętu medycznego do endoskopii ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Do zdarzenia doszło dwa tygodnie temu. Chodziło o sprzęt warty 80 tysięcy złotych. Od razu po otrzymaniu zgłoszenia mundurowi przystąpili do gromadzenia materiału dowodowego. - Zabezpieczony monitoring pozwolił ustalić tożsamość mężczyzny - informuje oficer prasowy policji w Łomży. - Wczoraj, tuż po 6, policjanci zapukali do domu podejrzanego. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec gminy Łomża.

Dr Grzesiowski podsumowuje rok pandemii i mówi, co nas czeka w przyszłości

Mężczyzna pokazał, gdzie ukrył skradziony sprzęt. Znajdował się w przydrożnym rowie. Tego samego dnia usłyszał zarzut kradzieży, a funkcjonariusze odzyskali skradziony sprzęt medyczny, który trafił już do szpitala. Mężczyźnie za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: Białystok. 8-latka przebiegała przez przejście na CZERONYM ŚWIETLE. Dziecko w szpitalu