Łomża: Jakub Szerszniew nadal zaginiony. Tajemnicze zaginięcie 17-latka

i

Autor: KPP Łomża/KM PSP Łomża Łomża: Jakub Szerszniew nadal zaginiony. Tajemnicze zaginięcie 17-latka

Łomża: Zaginięcie 17-letniego Jakuba Szerszniewa. "Nawet ciężko myśleć, co się mogło stać"

2022-01-04 9:18

Nadal nie wiadomo, co się stało z Jakubem Szerszniewem. 17-latek tydzień temu wyszedł ze swojego domu i do tej pory nie dał znaku życia. W poszukiwania nastolatka zaangażowani są policjanci, strażacy, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej i setki wolontariuszy.

We wtorek (4 stycznia) mija tydzień od zaginięcia Jakuba Szerszniewa. Mieszkaniec Kupisk Starych (gmina Łomża) w środę (29 grudnia) około godz. 10 wyszedł z domu i do tej pory nie skontaktował się z rodziną. 17-latka szuka m.in. policja i straż pożarna. - W ramach czynności sprawdzono tereny zalesione i bagniste wokół miejscowości Jednaczewo, Szablak, Mątwica oraz tereny wokół Grobli Jednaczewskiej i brzegu rzeki Narew - poinformował st. kpt. Paweł Leszczyński z KM PSP w Łomży. - Działania poszukiwawcze prowadzono wykorzystując metodę szybkich trójek z wykorzystaniem trackerów GPS dostarczonych przez Mobilne Centrum Poszukiwań OSP Grupy Ratowniczej Nadzieja z Łomży oraz z wykorzystaniem quadów, samochodów terenowych, łodzi ratowniczej i dwóch dronów wyposażonych w termowizję zadysponowanych z Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku - dodaje strażak. Niestety póki co szeroko zakrojone poszukiwania nie przyniosły efektu. 

Jakub nie był jak niektórzy jego rówieśnicy typem imprezowicza. - On nawet nie przeklinał - mówią jego koledzy z klasy, którzy od trzech dni włączają się w akcję poszukiwawczą. - Nawet ciężko myśleć, co się mogło stać - dodają. Od towarzyskich spotkań z kumplami wolał trening piłkarski lub w domowej siłowni, albo długie spacery w okolicy niedaleko Narwi, gdzie prowadzone są poszukiwania. - Może został uprowadzony, albo ktoś go potrącił samochodem i wywiózł? - zastanawia się jeden z sąsiadów chłopaka, który także włączył się do poszukiwań. - Będziemy szukać do skutku - dodaje.

O zaginięciu chłopaka informuje również Młodzieżowy ŁKS: "Zaginął nasz podopieczny Jakub Szerszniew ostatni raz widziany 14:13 w środę. Na trasie Jednaczewo- Szablak". Do postu dołączone jest nagranie, na którym widać zaginionego 17-latka.

Kupiski Stare, Jendaczewo (woj. podlaskie). Jakub Szerszniew wyszedł na spacer i zaginął, trwają poszukiwania

Rysopis zaginionego nastolatka: około 175 centymetrów wzrostu, szczupły, włosy krótkie, ciemny brąz, uszy lekko odstające. W dniu zaginięcia ubrany był w: czarną kurtkę z pasem koloru szarego w okolicach klatki piersiowej. Ciemne spodnie. Czarne buty z białą podeszwą. Może mieć na sobie czarną czapkę zimową zakładaną na uszy. Posiada przy sobie telefon komórkowy oraz słuchawki. Na szyi ma srebrny łańcuszek z krzyżykiem.

Czytaj też: Łomża. Piękna Anita poszukiwana listem gończym. Widziałeś ją?

Wszystkie osoby, które widziały zaginionego lub mogą pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu prosimy o kontakt telefoniczny z Dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Łomży - telefon /47/ 717 12 12, /47/ 717 12 20 lub z numerem alarmowym 112.