Program Wydarzeń Kluczowych

i

Autor: Łukasz Stepaniuk Program Wydarzeń Kluczowych

Magistrat ogłosił konkurs na pięć najlepszych imprez kulturalnych w Białymstoku [AUDIO]

2019-03-20 17:52

Zgłoszenia organizatorzy mogą kierować do Urzędu Miejskiego do 25 kwietnia. Wyniki poznamy po 5 czerwca. Tego dnia odbędzie się głosowanie "Zespołu 100"

Zwycięzcy uzyskają dofinansowanie z budżetu Miasta na trzy kolejne lata. Jest to następny krok realizacji Programu polityki kulturalnej Miasta Białystok na lata 2018-2022 plus.

Program Wydarzeń Kluczowych ma ułatwić rozwój dużych wydarzeń kulturalnych o doniosłym znaczeniu artystycznym, organizowanych przez białostockich twórców, które umożliwią rozwój kultury w naszym mieście. O dofinansowanie mogą się starać podmioty realizujące projekty organizowane przez miejskie i wojewódzkie instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe. Każdy uczestnik Programu może zgłosić do Wydarzeń Kluczowych maksymalnie jedną imprezę organizowaną w Białymstoku.

Czytaj także: Jemieliste. Czwarta ofiara tragicznego pożaru. W szpitalu zmarł ojciec rodziny. Wcześniej zmarła jego żona, córka i syn [ZDJĘCIA]

Zgłoszenia należy wysyłać na formularzu w formacie .pdf i .doc/.docx na adres: kultura@um.bialystok.pl. Powinny zawierać tytuł i opis projektu, kosztorys i program rozwoju projektu na lata 2020-2022. Zgłoszone projekty zostaną poddane selekcji i ocenie przez Zespół 100. Tworzą go twórcy, dziennikarze, decydenci, liderzy opinii. Nabór projektów zakończy się 25 kwietnia, a głosowanie nad projektami zaplanowano na 5 czerwca.

Regulamin, harmonogram Programu i skład Zespołu 100 były wypracowywane w ostatnich miesiącach ze środowiskiem kulturalnym Białegostoku.

źródło: bialystok.pl

Mówią prezydent miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski, dyrektor departamentu kultury promocji i sportu Edyta Mozyrska i zastępca prezydenta Rafał Rudnicki:

Opole: 22-latka chciała sprzedać dziecko TO WIDEO