Małe dziecko w samochodzie, ojciec w kościele. Wezwano policję

i

Autor: Google Maps Małe dziecko w samochodzie, ojciec w kościele. Wezwano policję

Łomża. Dziecko na mrozie w aucie, ojciec w kościele. Takiego tłumaczenia policjanci się nie spodziewali

2021-02-02 11:36

Działo się to na kościelnym parkingu przy ul. Przykoszarowej w Łomży. Ojciec zostawił 3-letnie dziecko w samochodzie, a sam poszedł do kościoła. Pozostawionego bez opieki chłopca zauważył przypadkowy świadek, który zadzwonił na policję. Ojciec dziecka tłumaczył się tym, że poszedł do kościoła tylko na chwilę, aby się wyspowiadać.

Do tego zdarzenia doszło w minioną niedzielę po południu przed kościołem Bożego Ciała przy ul. Przykoszarowej w Łomży. Na parkingu pewien mężczyzna zauważył 3-letnie dziecko śpiące w samochodzie. Chłopiec był bez opieki osoby dorosłej. Świadek zdarzenia zadzwonił na policję. Lokalny portal mylomza.pl podaje, że świadek zgłosił tę sprawę księdzu. Duchowny miał publicznie ogłosić, że w samochodzie stojącym na parkingu znajduje się dziecko.

Ojciec dziecka po kilku minutach wrócił do samochodu i odjechał. Policjanci mając do dyspozycji numer rejestracyjny auta znaleźli jego właściciela. Jak przekazała nam mł. asp. Justyna Janowska, p.o. oficer prasowa KMP w Łomży, policjanci spotkali się z rodzicami 3-latka. Mężczyzna tłumaczył się policjantom w ten sposób, że przyszedł do kościoła tylko na chwilę, aby się wyspowiadać. Chłopiec spał i nie chciał go budzić. Czytaj też: Święta nakazane w 2021 roku oraz inne ważne święta. Kiedy trzeba iść do kościoła?

Portal mylomza.pl podaje, że sprawą zajmuje się teraz policyjny zespół ds. nieletnich.

Czytaj: Drogowy horror na Podlasiu. W tych dniach będzie bardzo niebezpiecznie

Pijany ksiądz sikał na ulicy i awanturował się z policją?

QUIZ. Katoliku, co wiesz o swojej wierze? 10/15 to absolutne minimum

Pytanie 1 z 15
„Chrzest Pana Jezusa w Jordanie”. Która to tajemnica Różańca?