Drogowy horror na Podlasiu. W tych dniach będzie bardzo niebezpiecznie

i

Autor: KPP Kolno Drogowy horror na Podlasiu. W tych dniach będzie bardzo niebezpiecznie

Drogowy horror na Podlasiu. W tych dniach będzie bardzo niebezpiecznie

2021-02-02 9:37

W prognozie zagrożeń meteorologicznych opracowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej jest ostrzeżenie, że w środę oraz w czwartek w woj. podlaskim mogą wystąpić marznące opady deszczu. "W takich warunkach nie trudno, aby nasz pojazd wpadł w poślizg. Wyprzedzanie, wymijanie w takich warunkach może być bardzo niebezpieczne." - przypominają policjanci.

AKTUALIZACJA 4.02.2021, godz. 8.30: Potwierdziły się przewidywania meteorologów. W czwartek od rana na podlaskich drogach panują fatalne warunki do jazdy. Pada śnieg i jest ślisko. TIR-y nie są w stanie wjeżdżać na wzniesienia i w ten sposób blokują ruch. Więcej informacji oraz zdjęcia znajdziecie tutaj:

Czwartek 4 lutego. KOSZMARNE warunki na podlaskich drogach. Ciężarówki blokują ruch. Nie mogą podjechać pod górkę [FOTO]

***

Meteorolodzy IMGW spodziewają się, że w tych dniach mogą wystąpić "słabe opady marznącego deszczu lub mżawki, trwające nie dłużej niż 12 godzin i powodujące gołoledź." Ostrzeżenie IMGW obowiązuje od środy od godz. 7.30 do piątku do godz. 7:30.

Występowanie mgły, opadów deszczu, czy śniegu, śliska nawierzchnia i niska temperatura znacznie wydłużają drogę hamowania, co przy dużym natężeniu ruchu na naszych drogach wpływa negatywnie na bezpieczeństwo użytkowników dróg - przypomina oficer prasowy policji w Kolnie (woj. podlaskie). - W takich warunkach nie trudno, aby nasz pojazd wpadł w poślizg. Wyprzedzanie, wymijanie w takich warunkach może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a także dostosowywać prędkość do swoich umiejętności i warunków panujących na drodze.  

W 2020 roku na podlaskich drogach doszło do 428 wypadków drogowych, w których 78 osób zginęło i 449 osób zostało rannych.

Czytaj też: Łomża. Dziecko na mrozie w aucie, ojciec w kościele. Takiego tłumaczenia policjanci się nie spodziewali

Marszałek i jego kierowcy uczyli się jak wyjść z poślizgu

ZOBACZ ZDJĘCIA: Atak zimy w Białymstoku [STYCZEŃ 2021]