Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Na bramie Pałacu Branickich pojawi się tęcza

i

Autor: Pixabay Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Na bramie Pałacu Branickich pojawi się tęcza

Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Na bramie Pałacu Branickich pojawi się tęcza

2020-11-16 11:45

Poniedziałek 16 listopada to Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Z okazji tego święta w wielu polskich miastach najważniejsze zabytki zostaną podświetlone na tęczowo. W Białymstoku podświetlona zostanie brama Pałacu Branickich i Pałacyk Gościnny.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji został ustanowiony w 1995 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Jak czytamy na Wikipedii, jest to "święto szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie." W związku z tym świętem, prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski i samorządowcy z innych miast wystosowali specjalny apel w sprawie poszanowania zasad równości i tolerancji wobec mniejszości i grup dyskryminowanych.

Dzisiaj my, prezydenci i burmistrzowie polskich miast, okazujemy solidarność z wszystkimi, którzy na co dzień borykają się z wykluczeniem, dyskryminacją i nierównym traktowaniem. Tymi, których głos wymaga wzmocnienia i tymi, którzy z determinacją walczą o swoje prawa stając się obiektem ataków werbalnych, a w ostatnim czasie również fizycznych – czytamy w apelu prezydentów i burmistrzów miast.

W Białymstoku z tej okazji zostanie podświetlona brama Pałacu Branickich oraz Pałacyk Gościnny. 11 listopada, w 102. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, te same obiekty zostały podświetlone na biało-czerwono.