Miłkowice-Maćki. Strażacy wyjeżdżali trzy razy do pożaru tego samego domu. Sprawą bada policja [ZDJĘCIA]

2019-03-22 13:35

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności pożaru domu w miejscowości Miłkowice-Maćki w powiecie siemiatyckim. Trzy razy musiała tam przyjeżdżać tam straż pożarna. Jedno wezwanie było fałszywe.

Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny w gminie Drohiczyn w powiecie siemiatyckim doszło do dziwnego zdarzenia. Strażacy trzy razy w ciągu dnia jeździli do pożaru tego samego domu jednorodzinnego. Jak powiedział nam st. kpt. Sylwester Uściniak oficer prasowy KP PSP w Siemiatyczach, w chwili wybuchu pożaru w domu nikogo nie było.

>>>ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

Pierwsze wezwanie strażacy otrzymali około godziny 11. Palił się ganek, w którym znajdowała się prowizorycznie urządzona kuchnia. Strażacy ugasili pożar i wrócili do bazy. Drugie zgłoszenie pojawiło się około godziny 13 i dotyczyło pożaru na poddaszu tego samego domu. Na miejscu okazało się, że nie ma ognia ani dymu. Strażacy powiadomili policję i wrócili do jednostki.

- O godz. 16.45 nastąpiło trzecie zgłoszenie pożaru, z treści zgłoszenia wynikało że pali się powtórnie dom - informuje st.kpt. Sylwester Uściniak ze straży pożarnej w Siemiatyczach.

Po przyjeździe strażaków na miejsce okazało się, że pali się pomieszczenie sąsiadujące z gankiem. Strażacy ugasili pożar.

Czytaj również Jemieliste. Czwarta ofiara tragicznego pożaru. W szpitalu zmarł ojciec rodziny. Wcześniej zmarła jego żona, córka i syn [ZDJĘCIA]

Na szczęście nikt nie ucierpiał. Dochodzenie w sprawie okoliczności i przyczyn pożaru prowadzi teraz policja.

W działaniach udział brały jednostki z: JRG Siemiatycze, OSP Drohiczyn, OSP Sieniewice, OSP Miłkowice Maćki. 

Zobacz także:

Nożownik w Białymstoku. Zaatakował matkę z córką, bo zwróciły mu uwagę na parkingu [ZDJĘCIA, WIDEO, AUDIO]

Poświętne: Mercedes rozerwany na dwie części po zderzeniu z TIR-em. W środku 5 młodych osób. Dwie zginęły [ZDJĘCIA]

Porwanie w Białymstoku: Natalia i jej córka Amelka odnalezione. Policja zatrzymała porywaczy [ZDJĘCIA, WIDEO, AUDIO]

Czarna Białostocka. Nastolatka urodziła dziecka. Lekarze odkryli ciąże po wypadku autobusowym