Wojciech Nowicki jest jednym z pretendentów do mistrzowskiego tytułu

Autor: UM Białystok Wojciech Nowicki jest jednym z pretendentów do mistrzowskiego tytułu

Mistrzostwa Europy w Berlinie 2018. Wśród reprezentantów zawodnicy z Podlasia. Kto powalczy o medale?

2018-07-31 11:01

Największe szanse na wywalczenie medali mają liderzy europejskich tabel. Wśród nich zlazł się Wojciech Nowicki z KS Podlasie Białystok, który powalczy o medal w rzucie młotem. Którzy zawodnicy z Podlasia będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Berlinie?

Polska reprezentacja w Berlinie liczyć będzie 86 zawodników. Rozpoczynające się w przyszłym tygodniu Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce 2018 potrwają cały tydzień. Na lekkoatletycznej arenie zobaczymy liderów europejskich tabel w biało-czerwonych barwach: Anitę Włodarczyk, Michała Haratyka oraz Wojciecha Nowickiego, który na co dzień trenuje w KS Podlasie Białystok.

Wśród reprezentantów Polski znaleźli się jeszcze m.in. Katarzyna Rutkowska (5km i 10 km), Klaudia Kardasz (pchnięcie kulą), Daria Zabawska (rzut dyskiem), Damian Czykier (110 m przez płotki) - wszyscy z KS Podlasie Białystok oraz Martyna Dąbrowska (sztafeta 4x400) z UKS 19 Bojary Białystok.

Po rozegranym w lipcu Athletics World Cup w Londynie, w którym Polska zajęła drugie miejsce, przegrywając tylko z Amerykanami, szanse na medale są ogromne. Przypomnijmy, że dwa lata temu, w Amsterdamie, Polska zwyciężyła w klasyfikacji medalowej mistrzostw Europy.