Młody ksiądz z Sokołowa Podlaskiego nie żyje. Podano datę pogrzebu

2020-09-16 7:55 jch
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim
Autor: Google Maps/Street View Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim

Informacja o nagłej śmierci 35-letniego księdza Arkadiusza Tymoszuka wstrząsnęła wszystkimi, którzy go znali. Był wikariuszem Parafii Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim (woj. mazowieckie), a wcześniej m.in. w parafii w Siemiatyczach (woj. podlaskie). Kapłan zmarł w sobotę 12 września. Lokalny portal "Życie Sokołowa" podał, że zwłoki księdza znaleziono na plebanii.

Kuria Diecezjalna w Drohiczynie opublikowała informację o uroczystościach pogrzebowych śp. ks. Arkadiusza Tymoszuka. Odbędą się one w najbliższy piątek 18 września. - Wdzięczni Panu Bogu za kapłańską posługę śp. ks. Arkadiusza Tymoszuka błagajmy o Boże Miłosierdzie dla Niego i o nowe powołania kapłańskie - napisał w specjalnym komunikacie rzecznik prasowy Diecezji Drohiczyńskiej. - Wszyscy kapłani Diecezji Drohiczyńskiej są obowiązani odprawić jedną Mszę św. w intencji śp. Zmarłego Kapłana.

Ks. Arkadiusz Tymoszuk nie żyje. Kiedy pogrzeb?

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim:

godz. 9.00 – modlitwa różańcowa

godz. 9.30 – Msza św. żałobna

Kościół parafialny pw. św. Tomasza Biskupa z Willanowy w Jabłoniu (ul. Kościelna 1, 21-205 Jabłoń):

godz. 14.30 – modlitwa różańcowa

godz. 15.00 – Msza św. pogrzebowa

Po Eucharystii ciało spocznie na cmentarzu parafialnym w Jabłoniu (woj. lubelskie).

Kapłana w specjalnym wpisie w mediach społecznościowych pożegnało stowarzyszenie motocyklistów "Godboys Bielsk Podlaski". - Był naszym przyjacielem i wielokrotnym współorganizatorem naszych imprez.

Ks. Arkadiusz Tymoszuk nie żyje. Miał 35 lat

Jak informuje rzecznik prasowy Diecezji Drohiczyńskiej, śp. ks. Arkadiusz Tymoszuk urodził się 19 kwietnia 1985 r. w Parczewie. W roku 2004 wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach. Następnie przeniósł się do Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie w woj. podlaskim. Święcenia diakońskie otrzymał w Drohiczynie 11 czerwca 2010 r. Święcenia kapłańskie przyjął w Ceranowie 18 czerwca 2011 r. z rąk ks. bp. Antoniego Dydycza.

Czytaj też: Zwłoki na plebanii w Sokołowie Podlaskim. Nie żyje 35-letni ks. Arkadiusz Tymoszuk

Kolejne miejsca pracy wypełniały wikariaty w parafiach: Bielsk Podlaski – Matki Bożej z Góry Karmel (2011-2015), Sokołów Podlaski – Niepokalanego Serca NMP (2015-2016), Topczewo (2016-2017), Siemiatycze – św. Andrzeja Boboli (2017-2018), Sokołów Podlaski – Miłosierdzia Bożego (2018-2020).

Pogrzeb legendy polskiego żużla

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.