Zwłoki na plebanii w Sokołowie Podlaskim. Nie żyje 35-letni ks. Arkadiusz Tymoszuk

2020-09-15 8:36 vera
Podlaskie. Młody ksiądz nie żyje. Co się stało?
Autor: Pixabay Podlaskie. Młody ksiądz nie żyje. Co się stało?

Kuria Diecezjalna w Drohiczynie (woj. podlaskie) przekazała tragiczną informację. W sobotę 12 września zmarł ks. Arkadiusz Tymoszuk. Kapłan miał zaledwie 35 lat. Lokalny portal "Życie Sokołowa" podał, że zwłoki księdza znaleziono na plebanii.

Jak informuje rzecznik prasowy Diecezji Drohiczyńskiej, śp. ks. Arkadiusz Tymoszuk urodził się 19 kwietnia 1985 r. w Parczewie. W roku 2004 wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach. Następnie przeniósł się do Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie w woj. podlaskim. Święcenia diakońskie otrzymał w Drohiczynie 11 czerwca 2010 r. Święcenia kapłańskie przyjął w Ceranowie 18 czerwca 2011 r. z rąk ks. bp. Antoniego Dydycza.

Kolejne miejsca pracy wypełniały wikariaty w parafiach: Bielsk Podlaski – Matki Bożej z Góry Karmel (2011-2015), Sokołów Podlaski – Niepokalanego Serca NMP (2015-2016), Topczewo (2016-2017), Siemiatycze – św. Andrzeja Boboli (2017-2018), Sokołów Podlaski – Miłosierdzia Bożego (2018-2020).

- Wdzięczni Panu Bogu za kapłańską posługę śp. Arkadiusza Tymoszuka błagajmy o Boże Miłosierdzie dla Niego. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie! - napisał w komunikacie ks. Marcin Gołębiewski, rzecznik prasowy Diecezji Drohiczyńskiej.

Kapłana w specjalnym wpisie w mediach społecznościowych pożegnało stowarzyszenie motocyklistów "Godboys Bielsk Podlaski". - Był naszym przyjacielem i wielokrotnym współorganizatorem naszych imprez.

Jak informuje lokalny portal "Życie Sokołowa", zwłoki księdza znaleziono na plebanii w Sokołowie Podlaskim. Nie wiadomo, co było przyczyną śmierci młodego duchownego. Ustali to prokurator.

Młody ksiądz z Sokołowa Podlaskiego nie żyje. Podano datę pogrzebu

Pogrzeb Księdza Jaromira Buczka.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.