Młody rolnik chciał kupić ciągnik w internecie. To był początek jego kłopotów

i

Autor: Pixabay

Młody rolnik chciał kupić ciągnik w internecie. To był początek jego kłopotów

2021-02-25 14:34

15 tysięcy złotych stracił 23-latek, który chciał kupić na aukcji internetowej ciągnik rolniczy znajdujący się we Francji. Mimo wpłaconych pieniędzy pojazd do niego nie dotarł, a kontakt ze sprzedającym urwał się.

23-letni mieszkaniec gminy Krasnopol chciał kupić w internecie ciągnik rolniczy. Na jednym z portalu aukcyjnych znalazł ofertę. Okazało się, że pojazd znajduje się we Francji. Mężczyzna wymieniając SMS-y i wiadomości email ze sprzedającym otrzymał zdjęcia oraz opis ciągnika. - Z pokrzywdzonym skontaktował się następnie rzekomy przewoźnik, który miał dostarczyć ciągnik z Francji do Polski - informuje oficer prasowy policji w Sejnach. - Wtedy 23-latek przelał pierwsze pieniądze.

Podlasie. Stado żubrów z Puszczy Augustowskiej wyjada rolnikom zapasy przygotowane na zimę dla krów. Niczego i nikogo się nie boją!

W dalszej korespondencji sprzedawca zażądał kolejnych pieniędzy, tym razem zaliczki na poczet zakupu ciągnika. Mieszkaniec gminy Krasnopol wykonał kolejny przelew. Następna informacja jaka dotarła do 23-latka pochodziła od osoby podającej się za prawnika. Tu też były potrzebne kolejne pieniądze. Podlasianin będąc w stałym kontakcie z oszustami wykonywał kolejne przelewy. - W kolejnej korespondencji poinformowany został o mandacie jaki otrzymał przewoźnik, który również opłacił - kontynuuje oficer prasowy. W sumie 23-latek przelał ponad 15 tysięcy złotych.

Czytaj też: Emilia Korolczuk promienieje w ciąży! Zobacz jak teraz wygląda gwiazda "Rolnicy. Podlasie"! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Mijały dni, a ciągnika nadal nie było. W pewnym momencie kontakt ze sprzedającym urwał się. Policjanci apelują: Apelujemy o czujność i rozsądek podczas zakupów, szczególnie tych dokonywanych za pośrednictwem internetu.

Zobacz zdjęcia: "Rolnicy. Podlasie." Emilia Korolczuk PROMIENIEJE w ciąży! Zobacz zdjęcia!