Mural Zenka Martyniuka w Białymstoku. Marszałek i wicemarszałek śpiewają "Przez twe oczy zielone" [WIDEO]

2019-04-08 15:00

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim było słychać disco polo. Hity Zenka Martyniuk śpiewał marszałek Artur Kosicki i wicemarszałek Stanisław Derehajło. Mamy nagranie. Musicie to zobaczyć.

W poniedziałek poznaliśmy oficjalny projekt muralu z podobizną Zenka Martyniuka. Grafika powstanie na ścianie bloku przy ul. Hallera w Białymstoku. Na konferencji prasowej zorganizowanej w Urzędzie Marszałkowskim oprócz muzyka i Rafała Roskowińskiego, który namaluje mural był m.in. marszałek Artur Kosicki oraz wicemarszałek Stanisław Derehajło.

- To jest bardzo dobra promocja województwa podlaskiego – podkreślał marszałek Artur Kosicki. - Zenon Martyniuk  jest ambasadorem województwa, jedną z naszych wizytówek, a sama muzyka disco polo to część kultury, o której nie powinniśmy zapominać.

>>>ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

Na zakończenie konferencji wszyscy stanęli przy wizualizacji muralu, aby zrobić wspólne zdjęcie. W pewnym momencie król disco polo zaczął śpiewać utwór "Chłopak z gitarą", melodię i słowa szybko podłapali pozostali uczestnicy konferencji. Warto przypomnieć, że Artur Kosicki miał swój epizod z disco polo. Tańczył w zespole Boys.

Później sytuacja rozkręciła się na dobre. Gdy Zenek zanucił refren swojego hitu "Przez twe oczy zielone", uczestnicy konferencji dali ponieść się muzyce. Śpiewali razem z Zenkiem. Na tle wokalistów wyróżniał się wicemarszałek Stanisław Derehajło, który szybko wczuł się w klimat disco polo.

Czytaj więcej: Mural Zenka Martyniuka w Białymstoku - tak będzie wyglądał. Zobacz oficjalny projekt. Martyniuk: "Jestem bardzo zaszczycony"

Musicie to obejrzeć: