Najlepsi sportowcy polskiej policji. Izabela Kłosowska z Białegostoku wyróżniona [ZDJĘCIA]

i

Autor: Archiwum prywatne Najlepsi sportowcy polskiej policji. Izabela Kłosowska z Białegostoku wyróżniona [ZDJĘCIA]

Izabela Kłosowska wyróżniona przez Komendanta Głównego Policji. "Sport w moim życiu był od zawsze" [ZDJĘCIA]

2019-11-25 10:07

Policjantka z Białegostoku znalazła się w gronie 100. najlepszych policyjnych sportowców, uhonorowanych przez Komendanta Głównego Policji. Izabela Kłosowska trenuje kolarstwo od 11 lat. Ma na swoim koncie wiele sukcesów i nagród sportowych.

Starszy sierżant Izabela Kłosowska jest policjantką. Pełni służbę w zespole prasowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Oprócz tego, że jest policjantką, jest także miłośniczką sportu. Od 11 lat trenuje kolarstwo. Swoją przygodę z rowerem zaczęła w białostockim uczniowskim klubie sportowym. Trenowała kolarstwo szosowe, górskie i przełajowe.

W miniony piątek starszy sierżant Izabela Kłosowska znalazła się wśród 100. najlepszych policyjnych sportowców. Uhonorował ją Komendant Główny Policji oraz prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Czytaj także: TOP 100: Białystok. Znani i popularni białostoczanie: artyści, sportowcy, politycy, gwiazdy show biznesu [ZDJĘCIA]

Oficer prasowa podlaskiej policji ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień sportowych m.in.: Mistrzostwo Polski Policji MTB, Mistrzostwo Polski Policjantów w Kolarstwie Szosowym w jeździe indywidualnej na czas. Starszy sierżant Kłosowska jest górską wicemistrzynią Polski Policji w kolarstwie szosowych i brązową medalistką Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym. We wrześniu tego roku, wywalczyła bardzo wysokie V miejsce na Policyjnych Mistrzostwach Świata w Mediolanie. Już pisaliśmy o jej sukcesach m.in. tutaj: Policyjne Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym. Polscy policjanci w czołówce! oraz Policjantka Izabela Kłosowska znowu bezkonkurencyjna!

- Sport w moim życiu był od zawsze - zdradziła nam 26-letnia policjantka z Białegostoku. - Początkowo było to narciarstwo biegowe, natomiast od 2008 roku przesiadłam się na rower i tak kręcę do dziś.

Uroczysta gala podczas której wyróżniono policjantów odbyła się w piątek w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie. Odbyła się ona przy okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej.

- Mam dla was ogromny szacunek i uznanie, ponieważ odnosicie ogromne sukcesy - mówił gen. insp. Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji. - To dzięki wam obywatele wiedzą, że nie tylko służymy, ale mamy też swoje pasje i takich ludzi jest w polskiej Policji naprawdę mnóstwo i że są to wspaniali ludzie. Zawsze powtarzam, że właśnie największym kapitałem naszej formacji są ludzie którzy w niej pracują i pełnią służbę, a wy jesteście tego twierdzenia najlepszymi ambasadorami. Na całym świecie prezentujecie najwyższy sportowy poziom, nosząc policyjny mundur. Jesteśmy z was wszyscy ogromnie dumni.