Najlepsze szkoły średnie w Białymstoku. Sprawdź! [LICEUM, TECHNIKUM]

i

Autor: Paweł Jakubowski Najlepsze szkoły średnie w Białymstoku. Sprawdź! [LICEUM, TECHNIKUM]

Najlepsze szkoły średnie w Białymstoku. Sprawdź! [LICEUM, TECHNIKUM]

2020-01-11 8:08

To już 22. edycja rankingu najlepszych szkół średnich w Polsce przygotowany przez magazyn edukacyjny "Perspektywy". W pierwszej setce znalazło się kilka białostockich szkół. Najlepsze liceum i technikum w Białymstoku? Sprawdź! Szkoły zostały oceniane m.in. za wyniki matur, sukcesy w olimpiadach oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Ranking "Perspektyw" to jedna z bardziej oczekiwanych informacji nie tylko dla samych szkół, ale także uczniów, którzy planują swoją dalszą edukację. Zdaniem jego autorów ma on być źródłem informacji o szkołach i ich poziomie kształcenia. Ranking jest przygotowany co roku. W każdej z kategorii (liceum i technikum) sprawdziliśmy 100 pierwszy miejsc.

Czytaj także: Butelkomat za 48 tys. zł jak zwykły pojemnik. Internauci załamani. "To jakaś chora sprawa" [ZDJĘCIA]

Według "Perspektyw" najlepszym białostockim liceum w 2020 roku jest II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej. Szkoła zajęła 34. miejsce. Rok temu II LO było na 31. miejscu. To najlepsza szkoła nie tylko w Białymstoku, ale także w woj. podlaskim. Z tego okazji w szkole odbyła się uroczystość, w której był nawet okolicznościowy tort.  "II Liceum jest najlepsze w naszym regionie już od trzech lat" - podkreśla wicedyrektor Marta Zackiewicz - Wasilewska.

Ranking Perspektywy 2020. II LO w Białymstoku najlepsze w regionie. Mówi Marta Zackiewicz - Wasilewska:

Z kolei 38. miejsce w rankingu "Perspektyw" zajęło I Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Białymstoku. Na 47. miejscu jest I LO im. Adama Mickiewicza. W całym rankingu "Perspektyw" zwyciężyło Uniwersyteckie Licem Ogólnokształcące w Toruniu.

Czytaj także: MOCNY wpis blogerki z Białegostoku. Wieszaki? "Marzycie o takiej sylwetce" [ZDJĘCIA]

Jeśli chodzi o szkoły techniczne, najlepsze w Białymstoku jest Technikum Elektryczne, które zajęło 27. miejsce. Rok temu popularny "Elektryk" wypadł lepiej, bo był na 24. miejscu. Z kolei na 63. pozycji uplasowało się Technikum Handlowo-Ekonomiczne. Najlepszym technikum w Polsce według "Perspektyw" jest Technikum Mechatroniczne nr 1 w Warszawie.